Week 1, Bills 16, Jets 22

11.09.2023

Buffalo Bills vstoupili do sezóny extrémně důležitým zápasem s divizním rivalem New York Jets. A prohráli. Pro Jets to ale bylo Pyrrhovo vítězství - ztratili svou největší předsezónní akvizici, hvězdného quarterbacka Aaron Rodgerse. Ve světě sportu není větší lhář než první week v NFL. A této pravdy se musí Bills nyní držet.

Buffalo Bills 16, New York Jets 22

12. září, 2023

MetLife Stadium, East Rutherford, New Jersey

Diváci: 83.345, (100%)

Rozhodčí: Carl Cheffers

Buffalo Bills si prošli pochopitelně dostatečně velkými změnami, aby to vydalo na samostatný článek. Nejvýznamnějšími odchody byly tyto:
Defenzívní koordinátor Leslie Frazier si vzal roční odpočinek od footballu. Koordinaci obrany si převzal hlavní kouč Sean McDermott, k ruce má prvního asistenta Al Holcomba, se kterým už úzce spolupracoval u Panthers.

Odchody z defenzívy:
DE Mike Love
ILB Tremaine Edmunds - náš Tremaine, kterého si tým vzal v prvním kole draftu, se dostal do sezóny "chcipořádnýprachy" a tým si nemohl finančně dovolit. Na volném trhu o něj největší zájem projevili Chicago Bears a zaplatili mu 72 mil. USD na 4 roky. Řada fanoušků žije v nejistotě, zda se Edmundse podaří plnohodnotně nahradit.
FS Jaquan Johnson - odehrál za Bills 13 zápasů a zajímavostí je, že si ve fake-hře připsal 13-yd pas na Siran Neala.
DT Brandin Bryant
S Dean Marlowe
- v dresu Buffala se objevil v 30 utkáních a v 8 z nich jako starter

Odchody z ofenzívy:
WR John Brown - během dvou působení v Buffalu se Brown oblékl do 43 utkání a z toho do 38 coby starter. Legendární Smokey si v poslední sezóně moc nezahrál a připsal si jediný catch, který ale opravdu stál za to (43-yd TD pas od QB Allena proti NE Patriots)
RB Duke Johnson
OT Justin Murray
- 5 utkání za Bills, žádné jako starter
RB Taiwan Jones - byl výraznou hvězdou billského spectýmu, fanoušky byl velmi oblíbený a v Buffalu byl během své kariéry hned dvakrát. V letech 2017-18 nastoupil do 14 utkání, pak si odskočil na jednu sezónu do Houstonu a v letech 2020-22 se předvedl ve 46 zápasech. Nikdy nenastoupil jako starter, vždy byl ale oporou speciálního týmu Bills.
WR Jake Kumerow - 27 zápasů za Bills v řádné sezóně a 2 v PO. Ve 3 zápasech byl starterem, do statistik si připsal 1 TD. 
G Rodger Saffold - 16 zápasů v Buffalu, Pro-Bowler v sezóně 2022. Utrpěl vážné zranění po automobilové nehodě, nyní se věnuje spíše počítačovým hrám a patří k elitním hráčům Call of Duty.
WR Isaiah McKenzie - mimořádně oblíbený hráč, přišel z Denveru do tehdy neexistující ofenzívy Bills. Odehrál v Buffalu 4 a půl sezóny a pro svou velkou rychlost patřil k nejuniverzálnějším hráčům ofenzívy.
QB Casey Keenum - odešel do Houstonu
RB Devin Singletary - billský "Motor" se stal oblíbencem fanoušků. Bills si ho nadraftovali v roce 2019 ve třetím kole a Motor dlouho dobře sloužil. Za 4 sezóny si Devin do statistik zapsal 3.151 yardů a 16 TD - v řádné sezóně. V bojích PO přidal 301 yardů a 3 TD.
WR Jamison Crowder - přišel z NY Jets jako obrovská posila, ale naděje do něj vkládané se nikdy nevyplnily.
TE Tommy Sweeney - přibrzdilo ho zranění, které mu ukončilo celou jednu sezónu. V 24 zápasech skóroval 1 TD. Nezahrál si bohužel ani v jednom zápase PO.
G Greg Van Roten - nastoupil v 16 utkáních a z toho ve 4 jako starter.
WR Cole Beasley - naše slotové zlatíčko, neudržitelný hráč, který byl vždy utíkal jinam než obránci, na dvou yardech získal pětiyardovou separaci. V Buffalu odehrál přibližně 3 a kus sezóny a fanoušci Buffala si ho zamilovali.
OT Bobby Hart - v Buffalu působil několikrát, ale nikdy se neprosadil do základu, alternoval v celkem 16 zápasech
G Ike Boettger - Bills si ho přivedli jako nedraftovaného hráče v sezóně 2018. Do přesně poloviny ze 34 zápasů nastoupil jako starter. 
OT David Quessenberry - 16 utkání, ve 3 coby starter

Příchody do defenzívy:
S Taylor Rapp
- 1 rok / 1,77 mil. USD
DT Poona Ford - 1 rok / 2,25 mil. USD
DE Kameron Cline - 1 rok / 0,87 mil. USD
DE Leonard Floyd - 1 rok / 7 mil. USD
CB Kyron Brown - 1 rok / 0,94 mil. USD

Příchody do ofenzívy:
QB Kyle Allen - 1 rok / 1,2325 mil. USD
WR Deonte Harty - 2 roky / 9,5 mil. USD
OT Connor McGovern - 3 roky / 22,35 mil. USD
WR Trent Sherfield - 1 rok / 1,77 mil. USD
RB Damien Harris - 1 rok / 1,77 mil. USD
G David Edwards - 1 rok / 1,77 mil. USD
G Kevin Jarvis - 1 rok / 0,75 mil. USD
RB Latavius Murray - 1 rok / 1,3175 mil. USD
WR Andy Isabella - 1 rok / 1,08 mil. USD
RB Ty Johnson - 1 rok / 1,08 mil. USD
G Germain Ifedi - 1 rok / 1,165 mil. USD