Week 9, Bills 18, Bengals 24

06.11.2023

V důležitém utkání s rivalem ze severní americké divize, týmem Cincinnati Bengals, Bills nepředvedli výkon, který by stačil na výhru. Bills podlehli 18-24 a jejich zápasová bilance je 5-4.

Oba týmy vstupovaly do zápasu s povinností vyhrát. Cincinnati nezačalo sezónu nejlépe a quarterback Burrow si procházel zdravotními problémy. Stav v severní americké divizi je navíc dramatický. Ze čtveřice týmů se odpoutal Baltimore, zbylé tři týmy mají všechny bilanci 5-3 (pokud by Bengals vyhráli).
Buffalo je na výkonnostní trajektorii směřující dolů. I tak by se ale mohlo v případě výhry dostat na první pozici v divizi, protože Miami v tomto weeku znovu padlo. Buffalo si navíc nemohlo dovolit další zaváhání se soupeřem z americké konference.

Buffalo Bills 18, Cincinnati Bengals 24

5. listopadu, 2023
Cincinnati, Paycor Stadium, 66.965 diváků (100%)
Rozhodčí: Alex Kemp

1. čtvrtina

09:18, CIN, TD, Smith 7yd pass od Burrowa (PaT McPherson), 0-7
06:03, BUF, TD, 
Allen 2yd run, 7-7
00:35, CIN, TD, 
Mixon 2yd run, 7-14

Asi pro všechny bylo překvapením, že ačkoliv Bengals vyhráli los, vybrali si míč a nikoliv stranu. Podíváme-li se ale na statistiku zápasů, ve kterých se Bengals ujali jakéhokoliv bodového vedení, 18 z 20 takových zápasů dotáhli do vítězného konce.
Zápas začal dvěma nascriptovanými drivy, takže není velký div, že na obou stranách zaskórovali TD.
Můžeme tedy konstatovat, že zápas začal třetím drivem a během tohoto drivu přichází první sporný moment, který tak trochu vyčítám rozhodčím. Pravý DT Tim Settle dostal za dohrávku QB Burrowa patnáctku za RTP. Už mnohokrát jsme probírali, že hráči passrushe prakticky nemohou, pokud jsou rozběhnuti, dohrát QB tak, aniž by nebylo možno posoudit zákrok jako faul. Posun o 15 yardů se soupeři hodil.
Od té chvíle se hra trochu usadila a navrch začaly mít spíše defenzívy.
Vyvrcholením marných pokusů billské ofenzívy v této části hry byl špatný hod QB Josh Allena na WR Gabe Davise. Špatně mířený hod za čísla přiletěl blíže k centru hřiště a stal se snadnou kořistí DB 
Cam Taylor-Britta. Bengals byli v dobré pozici navýšit skóre, ale Bills je dobrou obranou hrou (a také za přispění penalt soupeře) vytlačili z dokopové vzdálenosti.

2. čtvrtina

01:37, CIN, TD, Sample 22yd pass od Burrowa (PaT McPherson), 7-21 

Cincinnati se ale prosadili ve druhé čtvrtině. Bills měli velké problémy se zastavováním běhové hry, ale velmi důležité zisky pro nové série si byli schopni Bengals zajistit vzduchem na tři těžké kalibry: Chase, Higginse a Boyda. Drive zakončil QB Burrow krátkou přihrávkou na TE Drew Samplea, kterou donesl fyzicky disponovaný hráč 22 yardů pro TD. 

3. čtvrtina

10:21, BUF, FG, Bass z 34y, 10-21

Bills otevírali druhý poločas na míči. Na jedenáct her se dostali až do red zóny Bengals, ale pozorný back field soupeře jim povolil pouze FG.
Adjustace, kterou provedl na defenzívě Bills během pauzy HC Sean McDermott zabrala a Bills povolili Bengals v  druhé části hry jen 3 body. Ofenzíva ale nadále neměla opět svůj den.
Bills měli možnost zaskórovat, když se propracovali přes celé hřiště a QB Allen přihrál jinak výbornému TE Dalton Kincaidovi. Kincaid se snažil získat další YAC, ale LB pruhovaných Pratt a S Scott byli zásadně proti a po Kincaidově saltu s fumblem se k míči dostali opět domácí.

4. čtvrtina

08:08, CIN, FG, McPherson z 20y, 10-24
03:32, BUF, TD, Diggs 17y pass od Allena, (konverze Allen pass na Diggse), 18-24

Úspěšný drive Cincinnati Bills zastavili až na svých 2 yardech. 3 body pro soupeře přinesly navýšení náskoku na stále hratelná dvě zaskórování.
Situce se stala zajímavou, když Bengals zředili defenzívu a přetáhli hráče daleko do zápolí, aby nedopustili zisky z velkých her. Buffalo se během 11 her propracovalo až před end zónu, když zejména QB Allen v tíživé situaci konečně začal přesně nacházet správná řešení. Přispěl svým scramblem pro 11 yardů a drive zakončil 17-yd pasem na WR Stefon Diggse, přes kterého šla také dvoubodová konverze. Více toho ale Bills neuhráli. Obrana povolila zisk dvou nových sérií downů a Bills už došli TO.

Ofenzíva Bills:

Ofenzíva se za celý první poločas dokázala udržet na míči pouhých 8 minut, oproti tomu soupeř 22 minut. Celkem pak 23 minut proti 37 minutám. Dvě ztráty míče také zrovna nepomohly. Běhová hra Bills neměla žádnou průbojnost. Jen jednou Bills zahrozili dlouhým pasem na 30+ yardů, ale přesnost hodu byla tak špatná, že vůbec nepřipadlo v úvahu, že by to Bengals mohlo vystrašit. Bengals dál mohli hrát svoji vysunutou obranu backů až ke slotu. Tím nejen eliminovali údernost kratší pasové hry Bills, ale zároveň mohli efektivně přistupovat zhuštění prostoru pro zachytávání běhových pokusů.
Bills uhráli jen 7 z 12 třetích downů.
Dobře si nevedla billská O-line. Posoudit jejich protekci je obtížné, protože Allen se staral o rychlou distribuci míče. V impaktu ale byli jednoduše přehráni soupeři. Jedinou výjimkou je podle mne centr Mitch Morse, který zápas odehrál opravdu solidně a neuviděl jsem žádný lapsus.
Něco se děje na lince OC Dorsey - QB Allen, protože efektivita hry Allena není dostatečná. A neustále se upozaďují přednosti Allena na úkor experimentů. Allen: 258 yd, 1TD/1INT, 1 sack / - 9 yd, 
Běhová hra byla špatná a pokud bychom odečetli vklad 44 yardů Allena, zůstalo by nám 24 yardů od našich RB.
Pochopitelně běhové hře můžeme přičíst přibližně 100 yardů run-like pasové hry, která tentokrát tvořila podstatnou část ofenzívy.
Receiveři si vedli porůznu. WR Gabe Davis odehrál více než polovinu snapů, ale nemá žádný catch. Standard si odehrál WR Stefon Diggs. Vynikající zápas by odehrál TE Dalton Kincaid, který zkrotil 10 z 11 nahrávek pro 81 yardů, ale připsal si bohužel také jeden z klíčových momentů v utkání: fumble v otáčce salta.

Defenzíva Bills:

Defenzíva se nachází v době postupné declinace. Je tu ale potřeba rozdělit zápas na dva poločasy - během prvního pustili Bills svého soupeře k zisku 3 TD, po adjustaci jen ke 3 bodům. Tím umožnili celému týmu zůstat ve hře. 
D-line pustila soupeři 

Spectým, trenéři a rozhodčí

dd

Jak si Bills stojí a s kým hrají příště?

dd