31. etapa - Židovský vrch

01.03.2021

1. Židovský vršek, 323 m, (čas 14:34), Ralská pahorkatina
2. Vinice, 299 m, (čas 14:50), 
Ralská pahorkatina
3. Křížek, 283 m, (čas 15:20), 
Ralská pahorkatina
4. Kluček, 268 m, (čas 15:58), 
Ralská pahorkatina
5. Mlýnský vršek, 281 m, (čas 16:20), 
Ralská pahorkatina
6. Puchavec, 341 m, (čas 17:16), 
Ralská pahorkatina

Po včerejšku jsem byl dost rozbitý. Z pádů samá boule, odřenina a modřina, namožená záda, ztuhlé všechny svaly. Pochopitelně, nejhorší je se snažit to překonat na kanapi. Jediné řešení je tělo trochu rozhýbat a rozchodit únavu. A bylo krásné počasí. 

Na Zákupy jsem měl už nějakou dobu spadeno, ale kopců v okolí Zákup je opravdu hodně, takže jsem se rozhodl, že je smáznu ve třech etapách. 1) Jihozápadní, 2) Severní, 3) Východní. Dneska jsem absolvoval výpravu první: 1. Židovský vršek2. Vinice3. Křížek4. Kluček 5. Mlýnský vršek.

V té chvíli jsem měl ještě chuť se projít, takže jsem se rozhodl zamířit dále na jih a zdolat kopce mezi Srním a Zahrádkami. V okolí Srní jsem si ale připsal už jen Puchavec, na kterém už jsme v minulosti byli s naším geologickým kroužkem. Je to tam moc hezký.

V ten moment jsem měl dobrou náladu, chuť pokračovat a spoustu energie, abych se propracoval na Kraví horu, která vypadala velice lákavě a dále na Lískovec, na který bych už asi dorazil za tmy, což mi nevadilo.

Do České Lípy už by to bylo slabých 5 kiláků. Jediné, co mi scházelo, byla energie v baterii mého iphonu. Už na Puchavci jsem měl na kahánku a dorazit na další kopce bez možnosti si je zaevidovat by bylo deprimující. A tak jsem jel vlakem domů. Oba zmíněné kopce ale mám v merku. Spojím je s raidem na Štrausův vrch, Pitrův vrch a Lysou skálu. Bylo to fajn a máme to tu moc hezký.