34. etapa - Kolný

07.03.2021

1. Králův vrch, 536 m, (čas 09:43), České středohoří
2. Modrý vrch, 526 m, (čas 09:54), 
České středohoří
3. Kolný, 563 m, (čas 10:54), 
České středohoří
4. Dubina, 460 m, (čas 11:20), 
České středohoří
5. Hamry, 532 m, (čas 11:47), 
České středohoří
6. Modrý vrch, 449 m, (čas 12:20), 
České středohoří 

Dneska bylo na kopcích krásně, byť nebe se úplně vyčistilo, až teprve když jsem o dvě minuty nestihl vlak z Kravař.Stále jsem měl výčitky svědomí ohledně dvou kopců v okolí Stružnice: Králův vrch (536 m)Modrý vrch (526 m)..... ze kterých jsem při Stružnické výpravě celkem srabácky utekl.

Tentokrát jsem se na ně vypravil z opačné strany při Velké Valteřicko-Heřmanické výpravě. Následoval úprk po hřebenech na Kolný (563 m), čistě jako formalita bez výstupu (Dubina 460 m), pak obtížný přechod kamenitého lesa pod Hamry (532 m) a poslední byl znovu kamenitý les, dnes druhého, Modrého vrchu (449 m).Hodně mě lákal výstup na Starosti na druhé straně silnice, ale protože mi znovu došla baterie u iphonu, nemělo to cenu. 

Začínám s tím docela bojovat. Nutně potřebuji databanku, nebo dvě, možná si koupím tři a jednu nebo dvě náhradní. A k náhradním jednu nouzovou. Teď s kopcem Starosti budou úplně zbytečný starosti, kopec tam trčí dost nesystémově a mimo dosah všech plánovaných tras výprav. 

Na posledních fotkách jsem si všimnul jedné věci. Občas vyfotím terén tak, aby vyniklo, jaký zatracený krpál jsem musel vyšlapat. Na obrázku pak všechno vypadá jako rovina a to je hodně nespravedlivý. V pátek jsem v práci říkal, že všude vidím spousty stop divočáků, ale ještě žádného jsem nezahlédl. Až do dnes. Kousek pod vrcholem hamry se deset metrů ode mne najednou jedno obrovský prase zvedlo a poplašeně utíkalo. Zbytečně. Bylo tak veliké a já byl tak unavený a vylekaný, že kdyby jen výhružně zakvičelo, vyždímal bych ze sebe zbytky sil a zdrhal bych sám. 

Bodově jsem se nedostal přes 70 tisíc. Můžeme to brát jako selhání nebo jako motivaci. Spravedlivé bude to brát jako obojí.