Bleskové zprávy II

21.08.2021

Naše království má zájem, aby hrdinové byli dobře informováni v každém směru. Aby se jim snadněji hrálo dnes, zítra i za měsíc. 

Pochopitelně, zkušení hráči jako Král Emesh, Velmistr LaTT Takyjsemsisek či Velmistr KaT Ufokocka, jsou schopni hráčům bezpečně zodpovědět většinu praktických dotazů, protože si etapou rozvoje postavy sami prošli.

Občas se ale může stát, že na vaši otázku odpověď znát nebudeme a v tom případě se musíme obrátit na hráčskou obec s prosbou o radu.

Máme to dobře zařízené. Radí nám opravdu špičkoví hráči a hlavně fajn kluci. Jsou to sice Pekelní rytíři, ale to nevadí, jejich rady jsou fundované a cenné.

Budete-li tedy chtít znát odpověď na nějakou záludnou či složitou otázku, neváhejte, na královském fóru se zeptejte a my uděláme maximum, abychom pro vás příslušnou odpověď obstarali.

Na Discordu je pak jedna rechnička určena právě dotazům, takže pokud budete na královském Discordu, můžete položit dotaz i přímo tam. 

Když jsem se hrou začítal, měl jsem velký hokej v rozlišení kvality věcí. Připravil jsem tedy pro vás všechny malou přehlednou tabulku, kde jsou vypsány jednotlivé stupně kvality věcí. 

Řádek "obyčejná kvalita" pak odpovídá věci, pro kterou jsou vybrána bílá písmena a její kvalita je přesně 100%. Slovo obyčejná, regulérní, běžná nebo normální se samozřejmě nepoužívá, protože se vychází z přesvědčení, že to ani není potřeba, protože se to rozumí samo sebou.

Já jsem jednu dobu zpočátku hraní nečetl statistiky až tak podrobně, takže jsem například považoval věci legendární za cennější nežli věci unikátní. Doufám, že vám tabulka poslouží ve hře.

Procenta ukazují gamu, ve které se věci procentuálně pohybují. Pokud získáte unikátní věc, může se stát, že bude až dvakrát tak dobrá jako stejná věc běžné kvality.

Kovárna (Blacksmith)
Kovárna (Blacksmith)

Každou věc můžete také vylepšit u kováře (blacksmith). Občas se stane, že některou zbraň, nebo část výstroje získáte bojem už vylepšenou, zpravidla se ale o vylepšení musíte postarat sami. Pokud se jedná o chladnou zbraň, na druhý stupeň ji vylepšíte sami za pomoci brousku a na třetí stupeň za pomoci výborného brousku. 

Provedete to následovně:

Do pravé ruku uchopíte zbraň, kterou chcete vylepšovat, pak si kliknete na ikonku své postavy. Objeví se nabídka možností a vy si vyberete ikonku na které je baňatá lahev - inventář.
Nalevo v seznamu najdete "Předměty", otevřete je. Najdete si Brousek, kliknete na něj a vyberete možnost použít. Jakmile se objeví hláška ukazující, že brousek byl zdárně využit, přejdete na výborný brousek a vše opakujete. Rychle a úspěšně posunete zbraň na třetí stupeň.

Předměty můžete vylepšovat u kováře až do desátého stupně (včetně). Stupeň 10 ale není kvalitativním maximem, protože zbraně i výstroj lze vylepšit ještě třikrát a navíc je můžete ozdobit drahými kameny, které necháte do předmětů vsadit dle vašeho výběru.

Jak se to dělá?

Alchymista (Alchemist)
Alchymista (Alchemist)

Jak už bylo řečeno, předmět musíte nejprve vylepšit na desátý stupeň, trvá to celkem dlouho, protože interval pro vylepšování se soustavně prodlužuje. Z devítky na desítku vylepšuje kovář věc 3 dny. Jakmile ale dostanete věc konečně na desátý stupeň, můžete vyrazit k Alchymistovi (Alchemist). V jeho nabídce si najdete volbu "Mistr kovář" a vy hned uvidíte, které předměty pro vás bude ochoten vylepšit na stupeň 11. Ceny vás asi překvapí a najednou si uvědomíte, přesně jako se to stalo mně, že si budete muset pár věcí ještě obstarat, než si budete moci úpravu věci dovolit. Předměty pak ale budou mít mistrovskou úroveň (masterforged) a změní svou auru na temně žlutou.

Vylepšování věci ale má další dvě pokračování. Jakmile máte věc na jedenáctém stupni (masterforged), směle můžete vykročit k nejbližší pekelné huti.

Pekelná výheň (Demonologist)
Pekelná výheň (Demonologist)

Zadáte si možnost Pekelná výheň a rázem uvidíte nabídku všech předmětů, které máte na jedenáctém stupni (masterforged) a jsou tedy připraveny k tomu, aby byly démonizovány (demonforged). Na první nástřel asi nebudete mít dost prostředků (hlavně surovin) a budete si muset nějaké obstarat. Aura zdémonizovaných věcí se změní na ďábelské bordó. Věc jste dostali na dvanáctou úroveň. Ani ta ale není poslední. Ještě zbývá jedna - božská.

Zbožštit (godforged) věci je dřina, kdyby to nebyl protimluv, řekl bych, že to je pekelná dřina. Bohužel nemáte v tomto případě možnost zajít do nějaké budovy, zacálovat a věc si nechat ozbožštit (godforged), protože žádný takový kšeft neexistuje. Vaším úkolem bude mít na sobě vybavení a zbraně dvanáctého stupně a zabíjet monstra s božskou aurou. Poznáte je znadno, je kolem nich žlutá božská aura, takže vypadají, jako by byla nasvícena technikou na pódiu rockového koncertu. Problém je, že jich musíte zabít opravdu hodně. Mraky. Přesné statistiky neexistují a mezi jednotlivými hráči jsou velké rozdíly. Některým hráčům jakoby hra nadržovala a jiné trochu týrá. 

Má vlastní zkušenost, převedená na čísla je tato:

Mám 614 zabitých příšer s božskou aurou a za to mám 2 věci na božské úrovni (korunu a kalhoty). Předpokládám, že přibližně 300 zabitých příšer vám přinese 1 zbožštění. To odpovídá také zkušenostem některých dalších hráčů, jejichž konverzaci na toto téma jsem pozorně sledoval. Existuje ale nepochybně i velká skupina hráčů, kteří mají zkušenosti mnohem horší a průměr na jedno zbožštění představuje 500 a více zabitých příšer s božskou aurou. Moje rada zní: příliš nad tím nemudrujte, udržujte si dobrou náladu a hlavně radost z hraní. Až zbožštění přijde (a ono přijde), bude fajn. Předmět potom bude mít božsky jasně žlutou barvu.

No a pak můžete předměty nazdobit u Klenotníka (Jeweller).

Klenotník (Jeweller)
Klenotník (Jeweller)

Uskutečnit to, je velice snadné. Přijdete do klenotnictví a klenotník sám od sebe vám ukáže ihned, které předměty si u něho můžete nechat nazdobit a zároveň si můžete spočítat podle prázdných kroužků na věcech, kolik zdobných kamenů si lze nechat do věci vsadit. Také drahé kameny mají úrovně jakosti rozlišeny stejným způsobem jako ostatní propriety ve hře, takže můžete vycházet při výpočtech z tabulky uvedené výše.

Drahé kameny si u klenotníka můžete také zakoupit, pravidelně obměňuje svou nabídku. O konkrétním výběru drahých kamenů si můžeme říci něco příště, nebo můžete zadat konkrétní dotaz. Téma je hodně obšírné.

A to je dnes všechno. Článek bude později umístěn do tipů a triků.

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet