Bleskové zprávy VIII - aktuality

19.11.2021

Stále se něco děje. Ohlédneme se za úspěšným společným raidem na Abaddóna, popřejeme hodně štěstí českému hráči TheMjolnirovi, aby se stal nejlepším hráčem světa a mrkneme se, jací hrdinové našeho království se blíží k hranici nové postavy. Představíme si po delší době sumarizaci.

Raid 10

Včera, to jest ve čtvrtek, jsme podnikli společný raid s názvem 10 na všechna megamonstra našeho království. Bylo jich opravdu hodně, ještě stále totiž trvá (až do 20. listopadu) akce na sestry čarodějnice, které jsou tři a ještě k tomu jsme si vyvolali Zatracenou Morrigan.

Formát se změnil a bohužel už to  není taková zábava, protože jsme na obrazovce neviděli své spolubojovníky. Jejich přítomnost je ale cítit pokaždé, protože pokud svým útokem zasáhnete monstrum dvacetitisícovou damage a monstru zmizí dvěstětisíc životů, vnímáte přítomnost svých kolegů a víte, že také oči se činí seč mohou.

Během 30 minut celá akce skončila. Všechna megamonstra byla zabita, výsledky byly fotograficky zaznamenány a pokud byste měli zájem, mohou být zveřejněny. Nemyslím ale, že by to změnilo můj vyhraněný názor na věc: každá damage se počítá a každá je důležitá. Samozřejmě hráči s vyššími levely to zavařili monstrům více. To je logické, ale všechno chce svůj čas. 

Poprvé se stalo, že si akci nechal ujít Velmistr LaTT Takyjsemsisek, měl bohužel povinnosti v šachovém klubu a už to včas nestihl. Jeho magické šlehy nám pochopitelně chyběly.

Navzdory tomu, že formát se změnil, navrhuji, abychom akci s příchodem dalšího megamonstra opět zopakovali. Na tento formát už budeme připraveni a z vlastní zkušenosti vím, že pokud člověk očekává, že bude zklamán, začasté se akce nadmíru podaří. A hlavně se také budeme těšit. Od příchodu Morrigan nastálo do našeho království nás dělí propastných 10 levelů a ty si zajistíme 50 vítěznými válkami. Budeme si je ukrajovat pomocí bannerů, které vzniknou ke každému kulatému výročí a zisku nového vyššího levelu. Zakrátko tu budeme mít 50. výhru a to musíme nějakým způsobem určitě oslavit. 

Herald získávají: An0dymus, Shadowfil, Emesh, Ufokocka, Archangel01, Tzimisc a ArklondCZ. Při nejbližší příležitosti jim bude připnut na profilovou lištu.
Herald získávají: An0dymus, Shadowfil, Emesh, Ufokocka, Archangel01, Tzimisc a ArklondCZ. Při nejbližší příležitosti jim bude připnut na profilovou lištu.

Gogorna - stav

Nejdůležitější je určitě to, že ve válkách se nám poměrně daří a Gogorna se prokousala k desáté úrovni a s tím je spojeno, že si může do královských nájezdů vyvolávat Abaddóna, monstrum velice důležité v zásobování jednou z nejvzácnějších surovin orny - říšskou rudou. Trochu oklikou se dá říci, že jediným dalším jiným způsobem je extrahování v rafinériích. Abaddón je vynikajícím zdrojem.

Síla království je nyní 2.869, což značí, že průměrný hrdina Gogorny je na úrovni 191. Při patnácti členech je to výborné.

Vliv království sahá do 7.320 území. Průměrně vlastní každý hrdina Gogorny 488 území.

Gogorna v žebříčku království zaujímá 308. příčku. Uvidíme, na jaké pozici Gogorna zakončí kalendářní rok.

Výher máme 47, ale nejsem nyní schopen podat přesný poměr výher-prohe-remíz, protože jsem si to nezapisoval. Záznamy se ovšem vedou, takže uvidíme, co přesně vám budu moci předložit, až se na ně podívám.

Ve všech třech měnách máme solidní stav. Pochopitelně je počet florénu rychle redukován Takyjsemsisekovým výzkumem. Ten pochopitelně není samoúčelný, přináší nám všem zkušenosti a hlavně orny.

Stav království je nyní stabilizovaný a brzy přikročíme k dalším akcím, které přítomnost hrdinů právě a jedině v Gogorně ozvláštní a udělají tak nějak výjimečnou.

Gogorna - postavy

Nejdůležitější událostí je určitě postup Shadowfila do desátého řádu. Navzdory tomu, že počty zkušeností dramaticky skokově vzrostou při přechodu z 226 na 227 úroveň, Shadowfil se poměrně rychle vypořádal s tím, že položení základi pro další úroveň už prakticky nepřipadá v úvahu likvidací monster v nájezdech (protože to z hlediska nárůstu zkušeností už takřka nehraje žádnou roli), ale je zapotřebí často a důkladně čistit kobky a pohybovat se po světě. Shadowfil je nyní na úrovni 231.

ArklondCZ naprosto nenápadně překročil hranici 175, ale zatím zůstává povoláním sedmičkovým Arcidruidem. Pokud mu chybí orny k nákupu nového povolání, vřele mu doporučuji využít dvou dnů na konci měsíce, kdy bude probíhat akce v kobkách a při níž bude možnost vydělat orny navíc.

Ritterteer Falcon An0dymus se přehoupl přes hranici 200 (nyní na 201) a stal se prakticky okamžitě devítkovým Všemágem. Gratulujeme!

Tzimisc se rychle blíží k 200. Nyní je Frey - Krotitel bestií na úrovni 196. 4 úrovně mu schází. Pravděpodobně se dočká do Vánoc.

TheLilekK stojí na prahu osmé úrovně. Nyní je sedmičkový Arcidruid - Magus. Chybí mu už jen jediný level, ale nechceme to zakřiknout, takže s blahopřáním trochu vyčkáme.

Lionetora, Pigice, Florajdu, Alief the seconda, Korbyho_cz, Archangela01, Ufokocku, Takyjsemsiseka a Emeshe nyní čeká delší cesta za novými povoláními, jakmile se přiblíží, nezapomeneme na ně.

Český hráč útočí na vrchol

Určitě se vám to už také nejednou přihodilo. Přijedete někam mimo domov a chystáte se poobsazovat pár území a připsat si pár bodů prestiže, ale ouha, území už jsou obsazena. Obsadil je hráč Mrazivé hlídky TheMjolnir. A v tu chvíli můžete na území zapomenout. Pravděpodobně ho ani neškrábnete. No, umažete ho, až vám vystříkne krev z krční tepny. Je tak silný, že by vás umlátil holýma rukama, ale navíc má výborné vybavení. Střeh má tak velký, že takový nemáme ani všichni hrdinové Gogorny dohromady.

Přesto na něj útočíme, kdy to jen dává smysl. Abychom ho oslabili, abychom se vzepřeli severské příšeře, pranetvoru, bojovému monstru a děsivému přízraku. Občas uspějeme, ale většinou padneme.

Kam přijde, tam se dostaví slzy, pláč, nářek a utrpení, takže neexistuje obávanější soupeř, než je právě on. 

Ale je to jen hra a sujet hry nastavil pravidla tak, že stojíme na opačných stranách bojiště, protože jinak bychom měli všechny důvody tohoto vynikajícího hráče obdivovat. Jeho dominance vycházející z neuvěřitelných výkonů je doslova fantastická.

TheMjolnir je český hráč, jeden z nás. Bez ohledu na to, že hraje za jiné království (pochopitelně za nejsilnější království na světě - Jotunhaim) a že hraje za jinou frakci, nyní stojí před velkou výzvou - útočí na první příčku nejlepšího hráče na světě. A velice upřímně mu všichni přejme, aby se světovou jedničkou opravdu stal.

TheMjolnir je tak skvělý hrdina, že mu už chybí jen málo k tomu, aby se podobal hrdinům Legie země a království Gogorna (teď nemluvím o důstojnících Gogorny, tak dobrý zase ještě není). Ale nástřel na to má, to jistě ano.

Na závěr mu zahrajeme jeho oblíbenou hymnu:

Now that the wind called my name
And my star had faded, now hardly a glimpse up in the empty space
And the wise one-eyed great father in the sky stilled my flame
For the ones who stood me near
And you few who were me dear
I ask of thee to have no doubts and no fears
For when the great clouds fills the air
And the thunder roars from oh so far away up in the sky
Then for sure you will know that I've reached the joyous hall up high
With my blood brothers at side
All sons of father with one eye
We were all born in the land of the blood on ice
And now you all who may hear my song
Brought to you by the northern wind, have no fears
Though the night may seem so everlasting and forever dark
There will come a golden dawn
At ends of nights for all ye
On whom upon the north star always shines
The vast gates to hall up high
Shall stand open wide and welcome you
With all its within
And Oden shall hail us bearers of a pounding
Hammerheart

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet