Bleskové zprávy XIII - Duben 2022

02.04.2022

Duben 2022

1. a 2. dubna - Šaškové (Šašek T6 a T9)

Nezapomeňte útočit na oba Šašky, ceny jsou skvělé a je jich hodně.  Vulkánův pukléř, Karlova dýka, klíč od katakomb, pytel dobrot, nápoj hbitosti, prsten Dioskúra, ortanit, medovina Dioskúrů, pytel triků, svíčka spříznění, arcitentononc, stará bezbožná čepel, Prsten dne, Vulkánovo pálenka, Velký meč Finesův, cukrová hůl, prsten Zatracené víly, Finesova šavle, Dárky!, Paní Jezera, žeton arény, talisman Vulkána, nápoj obrany, šípy klerikona, kolednická loutna, prsten restrikce, Severka, Surtův meč, prsten soumraku, koruna Zatraceného krále, Dar od neznámého, Finesův očarovaný kord, Prsten noci, nápoj rezistence, magický prsten Dioskúrů, Prsten úsvitu, cylindr, Píšťala vyššího Fénixe, Excalibur, arci-udělátko, nápoj síly, Finesova katana

Celoměsíční nájezdy - Cerus T6 a Nezkrotný Cerus T9 vyvolat lze také Zuřivého Ceruse T9

3 verze Ceruse, v království bude T6 a T9, a následně ze svitků ještě speciální T9 - T9, ze svitků dropuje drahokam Ferocious Bull's Eye (Divoké Býčí oko), jedná se o drahokam do zbraně, který má +4% crit společně s att/mag a kopicí many, nejlepší crit drahokam co jde sehnat - obě T9 verze dropují drahokam do brnění Greater's Bull Eye (Silnější Býčí oko), které nabízí nejvíce střehu ve hře 

Pomocníci: Lze sehnat 3 typy Cerusů ve zvěřincích

Venku není bezpečno

Celý měsíc ještě stále platí menší odpočet v katakombách a lze nalézt více předmětů (to vše díky Covidu).

10. až 14. dubna - Legendy Lyonessu  (Padlý Warlock Trevelyan T6 a Vzkříšený Warlock Trevelyan T9)

Arisen Trevelian Charm (talisman Zatraceného Treveliana) - sežeňte si T9 verzi, ve 2 kusech, nezáleží na kvalitě - šperk zvyšuje o 15% celkový útok i magii, pokud držíte obouruční zbraň, lze nasadit dvakrát, takto lze vypracovat postavy s největšími hodnotami útoku/magie ve hře

Pomocník: lze sehnat Zemního draka

18. až 19. dubna - Slavnosti ornů

+ 25% ornů ze zabitých nepřátel

25. až 30. dubna - Sestry Morriganovy

Pomocníci: lze sehnat Běsnící chiméru, Běsnícího yettiho, Bouřného draka a Hledače

27. až 30. dubna - Slavnost zkušeností

O 20% více zkušeností ze zabitých nepřátel

Příběh v ORNA 3.0

Jistě už máte novou verzi Orny. Pokud se vám dosud nenainstalovala automaticky, jděte do knihovny her a nainstalujte si dostupný update.

Součástí Orna 3.0 je nová dějová linka. Problémem ale je, že jakmile ji začnete hrát, automaticky je ukončena dějová linka, kterou hrajete nyní. Z tohoto důvodu vám tedy nedoporučuji hrát zatím nový dějový příběh. Je důležité, abyste dohráli stávající příběh do konce, protože byste se připravili o některé cenné artefakty - Starou svérskou korunu nebo Prsten bohů.

Pokud jste původní příběh dohráli, naopak vám radím, abyste začali hrát nový příběh. Bohužel vám tento příběh není nabízen, neboť zatím není kompletně přeložen do češtiny (na překladu se ale pracuje). Pokud chcete příběh i tak začít hrát, budete postupovat takto:

1) V možnostech přepněte jazyk do angličtiny

2) Jděte do Úkolů, prvním chlívečkem jsou úkoly Příběhu, takže tam budete mít výsledek předchozího příběhu, ve kterém jste úspěšně zabili Mamona a dole máte nabídku začít s novým příběhem. Všechny texty jsou koloritní, tedy ne zcela relevantní a v samotném plnění úkolů vám případná neznalost angličtiny nebude vadit. Prostě budete odklikávat, dokud se neobjeví přímo úkol (cíl úkolu)

3) Hru vypněte

4) Hru znovu zapněte a přepněte si zpátky do češtiny. Hra bude fungovat normálně, pouze většina textů nebude česky ale anglicky.

S novou verzí Orny se zatím intenzívně seznamujeme. Jakmile budou opraveny všechny chyby a my budeme také s novou verzí více familiární, s poznatky a případnými tipy+triky vás určitě seznámíme.

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet