Brniluhovské krvebraní

26.03.2021

Brnišťská oblast je pod dozorem Ufokocky, mistra katakomb IV, slovutného bojového mága. Na jeho pozemky také kníže Buffalobills mnohokrát narazil. Úkol zněl jinak: přinést prosperitu a civilizaci celkově do tamních odlehlých kopců. 

Akce probíhala utěšeně a rychle. Jediným problémem bylo, že odlehlé části tamního kraje vlastní vévodkyně Mauzs, která je součástí naší frakce Legie země. Právě ona tamní kraj de facto ovládá. Bylo by bezvadné, mít ji jako spojenkyni.

Na ostatní hrdiny ale útočil Buffalobills zuřivě a plnou silou. Nejednou se stalo, že se potázal s neúspěchem. Hrdinové, kteří se dlouhodobě udrželi na svých pozicích jsou všichni na hraně levelu 200 a více. Mnozí z nich ale byli půtkami oslabeni a ty bylo možné dorazit přímým bojem a jejich území převzít. Pochopitelně může tato partyzánská válka přivolat pokus o brutální potlačení, ale to nevadí. Je jen otázkou času, kdy hrdinové našeho království zesílí natolik, aby mohli provést kolektivně čistku tamního kraje a všechny špatné hrdiny zcela vytlačí.

Většina příšer padla v jednom souboji. Stále jsou ale monstra, která je potřeba vyčekat 5 a mnohdy také 10 minut. Na všech z nich proběhlo testování nových zbraňových systémů, které byly začleněny do portfolia slotů. Správným rozhodnutím se stalo zařazení tří energických vln mezi zbraně. Bouřkobij III, Ledobij III a Ohňobij III, jsou vynikajícími zbraněmi. Všechny příšery, které jsou ohnivého nebo naopak mrazivého elementu, mají nyní utrum. Problémem ale je, že stojí hodně many a během souboje je občas potřeba manu dobíjet. Ztráta tahu bývá často fatální.

Používat ránu z milosti se prakticky nevyplatí. Nabíjí se dva tahy a pokud je soupeřem hrdina, ztráta je tak veliká, že to může znamenat konec souboje. Výsledek pak označovat za úspěšný je pofidérní, protože pokud se hrdina brání a má dobrý štít nebo pavézu, způsobená damage může být klidně jen kolem 2.000 HP, což je méně, než kdyby byl použit dvakrát trojsek nebo šerm. Nejlepší a nejspolehlivější zbraní tak zůstává dvojí ostří, což ostatně potvrzují i jiní hrdinové.

Výprava byla velice úspěšná, negativem zůstává jen to, že ji podnikl kníže Buffalobills sám, takže to sice byla dobrá zábava, ale bez srandy.


Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet