Hra o heraldy - Kapitola I (Krysy)

27.03.2022

První kapitola Hry o heraldy. 
Krysy.

Varovných symptomů pozvolné krysí expanze soustavně přibývalo, ale nikdo tomu nepřikládal žádnou váhu. Krysy  posunuly odchod do důchodu pro všechny v činné vojenské službě. Krysák podplukovník Boris Gouda ohlásil také nečekaně zásadní změnu vojenské doktríny formou apelu na mladé krysy: "Život každé jedné krysy má velký význam pro budování společnosti, to nerozporuji, ale pro blaho nás všech má ještě větší váhu, pokud mladí Krysáci zemřou při plnění vojenské služby a vyznamenají se hrdinskou smrtí. A tady bych chtěl zmínit příklad Alexeje  Cheddara, který začínal jako prostý ochutnavač a dnes velí divizi elitních kočkobijců. Následujte jeho příkladu!" Krysy se také začaly nekontrolovaně množit, dříve rodily dvakrát maximálně třikrát do roka, v poslední době nejsou ale výjimkou matky, které rodí každý druhý měsíc. Propaganda jede na plné obrátky. Máša Mozzarellová, které se narodila zdravá desaterčátka, se v televizním pořadu Veselá stoka pyšně rozplývala: "Budou z nich následovníci velkého myšáka Jerryho, jen nebudou v koutku doma a ani je nečeká civilní kariéra v laboratoři, budou to bojovníci, už jsem jim koupila Veniny!" A teď tu máme z čista jasna anexi 60 území, která zaplavily hordy Krys, Odporných Krys, Krysáků a Králů Krys. Král Krysa Jevgenij Camembert II ale odmítá mluvit o anexi nebo válce. "Jedná se o vynucenou mírovou speciální operaci. Proběhne decatifikace, dehumanizace a deheroizace všech území. Naše jednotky útočí výhradně na živé cíle, všechny budovy zůstanou nedotčeny." Hlavní propagandistka krys Jelena Parmesanová na tiskové konferenci vysvětlila postoj krys: "Náš krysí národ čelí dlouhodobému tlaku a tento krok byl nevyhnutelný. Na dotčených územích probíhaly horečné přípravy výroby nových modelů smrtonosných pastiček a v tajných biologických laboratořích vývoje krysích jedů. Protikrysí nálady prostoupily společnost. Probíhá rehabilitace kocoura Toma, a ubohý Jerry se stal vyvrhelem. Jazyková bariéra se vrší, hrdinové jsou odmalinka učeni k tomu, aby strachy nepištěli ale mňoukali. Hymna všech domácích krys ´ Vařila myšička kašičku ´, byla nahrazena militantním pochodovým songem ´ Kočka leze dírou ´. Myšák Mickey čelí obvinění z protistátní činnosti a myšku Minnii dohnali paparazziové k sebevraždě. A úplným vrcholem je adorace nácka Mikeše. Stoupenci kocoura Mikeše chodí v kožených černých vysokých gestapáckých botách, ozbrojeni jsou okovanými holemi, vybaveni jsou vojenskou sadou na přežití a zakládají vojenská uskupení Mikbataliony. Mírová operace má za cíl ratifikaci všech území a neskončí, dokud cíle nebude dosaženo. Jakmile budou území vyčištěna od všeho živého, proběhne referendum o přidružení."
Varovných symptomů pozvolné krysí expanze soustavně přibývalo, ale nikdo tomu nepřikládal žádnou váhu. Krysy posunuly odchod do důchodu pro všechny v činné vojenské službě. Krysák podplukovník Boris Gouda ohlásil také nečekaně zásadní změnu vojenské doktríny formou apelu na mladé krysy: "Život každé jedné krysy má velký význam pro budování společnosti, to nerozporuji, ale pro blaho nás všech má ještě větší váhu, pokud mladí Krysáci zemřou při plnění vojenské služby a vyznamenají se hrdinskou smrtí. A tady bych chtěl zmínit příklad Alexeje Cheddara, který začínal jako prostý ochutnavač a dnes velí divizi elitních kočkobijců. Následujte jeho příkladu!" Krysy se také začaly nekontrolovaně množit, dříve rodily dvakrát maximálně třikrát do roka, v poslední době nejsou ale výjimkou matky, které rodí každý druhý měsíc. Propaganda jede na plné obrátky. Máša Mozzarellová, které se narodila zdravá desaterčátka, se v televizním pořadu Veselá stoka pyšně rozplývala: "Budou z nich následovníci velkého myšáka Jerryho, jen nebudou v koutku doma a ani je nečeká civilní kariéra v laboratoři, budou to bojovníci, už jsem jim koupila Veniny!" A teď tu máme z čista jasna anexi 60 území, která zaplavily hordy Krys, Odporných Krys, Krysáků a Králů Krys. Král Krysa Jevgenij Camembert II ale odmítá mluvit o anexi nebo válce. "Jedná se o vynucenou mírovou speciální operaci. Proběhne decatifikace, dehumanizace a deheroizace všech území. Naše jednotky útočí výhradně na živé cíle, všechny budovy zůstanou nedotčeny." Hlavní propagandistka krys Jelena Parmesanová na tiskové konferenci vysvětlila postoj krys: "Náš krysí národ čelí dlouhodobému tlaku a tento krok byl nevyhnutelný. Na dotčených územích probíhaly horečné přípravy výroby nových modelů smrtonosných pastiček a v tajných biologických laboratořích vývoje krysích jedů. Protikrysí nálady prostoupily společnost. Probíhá rehabilitace kocoura Toma, a ubohý Jerry se stal vyvrhelem. Jazyková bariéra se vrší, hrdinové jsou odmalinka učeni k tomu, aby strachy nepištěli ale mňoukali. Hymna všech domácích krys ´ Vařila myšička kašičku ´, byla nahrazena militantním pochodovým songem ´ Kočka leze dírou ´. Myšák Mickey čelí obvinění z protistátní činnosti a myšku Minnii dohnali paparazziové k sebevraždě. A úplným vrcholem je adorace nácka Mikeše. Stoupenci kocoura Mikeše chodí v kožených černých vysokých gestapáckých botách, ozbrojeni jsou okovanými holemi, vybaveni jsou vojenskou sadou na přežití a zakládají vojenská uskupení Mikbataliony. Mírová operace má za cíl ratifikaci všech území a neskončí, dokud cíle nebude dosaženo. Jakmile budou území vyčištěna od všeho živého, proběhne referendum o přidružení."

Kapitola I. - Krysy

Záměr: 
Krysy se přemnožily, je zapotřebí přijmout rázná opatření, protože v opačném případě se nekontrolovaně rozšíří po celém Orna světě a zanedlouho žádná jiná stvoření nepotkáme.

Druhý efekt:
Zabíjet krysy se také vyplatí. Odporná krysa poskytuje kožešinu, Krysák dá přemožiteli kožešinu a zeměkam. Nejcennější věci poskytuje boss Král Krysa. Kromě šťastné stříbrné mince a šťastné mince upustí jednu z nejvyhledávanějších zbraní ve hře - Venin.

Pravidla: 
Hráči si vypíší údaje z Kodexu, týkající se těchto čtyř krysích tvorů:

Počet zabitých Krys (Rat)
Počet zabitých Odporných Krys (Vile Rat)
Počet zabitých Krysáků (Ratman)
Počet zabitých Králů Krys (Nin-Kilim)

Údaje z Kodexu jsou k nalezení snadno:

Na dolní liště uprostřed zmáčkněte ikonku se svou postavou. Nalevo dole pod vaší postavou je ikonka knihy s názvem Kodex. Krysy, Odporné krysy a Krysáky naleznete v řádku Nepřátelé. Krále Krys naleznete v řádku Šampióni. Pokud zmáčknete ikonku s příslušnou krysí potvorou, zajímat vás bude údaj uvedený v levém horním rohu. Pod slovem Kodex je symbol zkřížených mečů a údaj, který si opíšete. Ukazuje, kolik těchto tvorů jste již během své Orna kariéry zabili. 

Počet zabitých Krys a Odporných Krys vynásobíte číslem 1 (jinými slovy zůstane nezměněn).
Počet zabitých Krysáků vynásobíte číslem 2.
Počet zabitých Králů Krys vynásobíte číslem 3.
Výsledky sečtete.

Příklad:
Hráč zabil 150 Krys a 150 Odporných Krys (150x1 + 150x1) = 300, hráč získal 300 bodů.
Hráč zabil 200 Krysáků (200x2) = 400, hráč získal 400 bodů.
Hráč zabil 150 Králů Krys (150x3) = 450, hráč získal 450 bodů.
Celkem hráč získal 1150 bodů.

Na základě těchto údajů (součtů) si hráč může nárokovat předání příslušného heraldu a jeho připnutí na lištu. O tom můžete kronikář informovat prostřednictvím e-mailu, sms nebo diskuzního fóra ve hře ORNA a to v libovolném tématu (nejlépe ale v části "království"). Kronikář a také Král pevně věří, že nebude docházet k podvodům nebo chybným výpočtům.

Heraldy a vyžadované limity:

Hráč, který celkem napočítal méně než 300 bodů, nemá zatím nárok na žádný herald
Hráč, který celkem napočítal 300 až 1.299 bodů, má průběžně nárok na černý herald.
Hráč, který celkem napočítal 1.300 až 10.299 bodů, má průběžně nárok na zelený herald.
Hráč, který celkem napočítal 10.300 až 30.299 bodů, má průběžně nárok na modrý herald.
Hráč, který celkem napočítal 30.300+ bodů, má nárok na rudý herald.

Časové omezení hry:

Hra není časově omezena. Hráč, který zatím nemá žádný herald, protože nezabil dost krys, má možnost si herald nárokovat kdykoliv, jakmile se přes příslušnou hranici přehoupne. To samé platí i pro povýšení z jedné barvy heraldu na druhou, kvalitnější.

Heraldy k získání:

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet