Hra o heraldy - Kapitola II (666)

29.03.2022

Druhá kapitola Hry o heraldy.
666.

Kapitola II. - 666 

Pravidla

Hráči běžně zabíjí monstra a bojují v aréně. Jakmile některé monstrum, nebo třeba soupeře v aréně či při osvobozování cizích území, zabijí, pečlivě si zkontrolují údaje o příjmu zkušeností, ornů, peněz a také o platbě královských daní.

Pokud si všimnou, že některý z těchto číselných údajů končí trojčíslím 666, pořídí informační foto, které pošlou přes discord či e-mailem kronikáři. Na základě této fotografie, dokladu, bude hráči připnut na profilovou lištu příslušný herald.

Herald má sluneční (božské) lemování a to znamená, že tento herald je jedinečný. Herald existuje pouze jeden a bude ho vlastnit jediný hráč. Jakmile bude tento herald předán, nikdo jiný už ho nemůže získat, ani kdyby se také prokázal číslicí 666 v této kategorii. Pochopitelně může ale hráč nadále usilovat o jakýkoliv jiný, zbývající herald. 

Heraldy nemají žádné pořadí, takže se hra rozbíhá okamžikem vydání tohoto článku ve všech (čtyřech) kategoriích najednou. Hra poběží tak dlouho, dokud nebudou předány všechny (čtyři) heraldy. Předáním posledního (čtvrtého) heraldu hra končí. 

Příklad

Právě jsem v královských katakombách zabil Mocného Yettiho.
Objevila se informační tabulka s oslavným zvoláním "Vítězství!" dále hláškou, co jste našel a získal. Níže pak jsou zpravidla 4 číselné údaje (trochu jinak je to u soubojů), které jsou vždy uvedeny jako první, až pak následuje seznam věcí.

Prvním údajem je množství získaných zkušeností
Druhým údajem je množství získaného zlata (peněz)
Třetím údajem je množství odvedeného zlata (daně) království
Čtvrtým údajem je množství získaných ornů

Pokud by kterýkoliv z těchto údajů končil číslicemi 666 (končil, nikoliv byl někde uprostřed), obrazovku si urychleně vyfotím a fotku uložím mezi fotografie. Pokud neovládám telefon natolik, abych uměl foto obrazovky pořídit, naučím se to.  Jelikož mají někteří hráči problémy s ovládáním mobilu a už vůbec nejsou schopni odeslat někam fotografii, nebo ji nahrát přes počítač a pak poslat, postačí, pokud výsledek na obrazovce ukáží nějaké jiné další důvěryhodné osobě a pak budou o dosažení úspěchu informovat e-mailem, přes discord nebo v královském chatu. 

Vzájemná důvěra

Dosáhnout úspěchu nebo výhry za každou cenu i švindlem je věc, kvůli které by se každý, byť i nejctižádostivější hráč, měl stydět. Hluboce. Obecně platí, že si navzájem věříme a toto je pomoc hráčům, kteří mají s ovládáním mobilu problémy a při striktním lpění na dodržování pravidel by si tuto hru pořádně neužili. Podvod není, pokud hráč dosáhne výherního čísla a ukáže ho jiné důvěryhodné osobě. A nemusí ho ani vyfotit. Podvod ale je, pokud dosáhne na některé výherní číslo, odklepne ho tlačítkem "pokračovat", aniž by ho někomu ukázal nebo je vyfotil a pak zpětně prohlásí, že se uklepl, ale je si jistý, že tam výherní číslo měl.

Rada

Za normálních okolností se hráč snaží, aby hra odsýpala. Zkuste se trochu soustředit, poslední trojčíslí se snažte zpočátku svědomitě kontrolovat (čím déle to budete dělat, tím snadnější a rychlejší to bude). Později vás to už ani nebude nijak omezovat či zpomalovat.

Heraldy

Hráč, který trefí poslední trojčíslí 666 u získaných zkušeností, dostane herald s bestiářem.
Hráč, který trefí poslední trojčíslí 666 u získaných peněz, dostane herald se šťastnou mincí.
Hráč, který trefí poslední trojčíslí 666 u získaných ornů, dostane herald se šťastnou stříbrnou mincí.
Hráč, který trefí číslo 666 u odvedených peněz (daně) království, dostane herald s hradem.

Všechny heraldy jsou si rovnocenné, nicméně herald za odvedenou královskou daň má ve skutečnosti cenu mnohem vyšší, protože 666 zlaťáků je hodně vysoká daň, hráči na nižších úrovních ani nemají šanci narazit na monstrum, ze kterého by odváděli tak vysokou daň. Navíc je to jediná kategorie, ve které musí být shoda v celém čísle (výherním číslem tak není 1.666), zatímco v ostatních kategoriích mluvíme o posledním trojčíslí.

Samozřejmě, tahle hra je o štěstí (takže vyhraje ve všech kategoriích Shadowfil). Přeji Vám všem hodně štěstí!

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet