Královské achievecharty ke dni 20.04.2021

21.04.2021

Po nějaké době tu máme znovu královské achievecharty, abychom se podívali, jak si vedeme my, jak si vedou naši spolubojovníci, a to v různých vybraných kategoriích.

Kategorií jsem původně vybral celkem 6, ale přidal jsem tentokrát ještě jednu, která je viditelná. 

1. Počet zabitých monster

2. Počet zabitých šampionů (bossů)

3. Počet poražených hrdinů

4. Počet splněných úkolů

5. Počet prošlých dungeonů

6. Počet ovládaných území

7. Pořadí ve světovém žebříčku hrdinů

Pokud byste měli zájem porovnat aktuální výsledky s těmi z posledně, podívejte se na příslušný článek:

Královské achievecharty k 05.04. 2021


Počet zabitých monster

Takyjsemsisek a Shadowfil jasně vedou. Jsou to totální řezníci. Překvapením určitě je také to, že Dalid překonal hranici 10 tisíc zabitých monster a shrábnul za to skvělou prémii ve výši 100.000 ornů. K této hranici se začíná blížit také An0dymus, přejeme mu, aby těch zbývajících 1.227 monster nekladlo velký odpor.

Ostatně, k této hranici se začínají přibližovat i Emesh a Ufokocka.

Takyjsemsisek má našlápnuto k tomu, aby jako první dosáhl na kýženou metu 25.000 zabitých monster. Vezme za to 250.000 ornů.

P0po se nedávno přehoupl přes 2.000 zlikvidovaných příšerek a určitě s povděkem přijal prémii 25.000 ornů.

Benjamínek Gogolandu Lofas se nezadržitelně blíží k 500. Čeká ho hezká odměna 10.000 ornů. To helfne.

Počet zabitých šampionů

Tak tady je to jasné. Kronikář Buffalobills si patrně myslí, že se dostane na stránky gogolandské kroniky díky tomu, že umlátí každého bosse v dosahu. Mlátí je hlava nehlava. 

Pokud sečteme bossy zabité všemi ostatními hrdiny Gogolandu, vyjde nám číslo 9.826. To je "jen" o tisícovku více, že má sám Buffalobills, který si v této kategorii asi něco dokazuje nebo co.

Jasně, pokukuje po hranici 10.000 přiškrcených bossů. Dostane za to 1 milión ornů. Jsem dost zvědavý, co si za to koupí.

K tisícovce pádlují také Emesh, An0dymus a Kachna. Čeká na ně 100.000 ornů. Už aby to bylo, že?

Lofas ještě nezabil žádného Bosse. Vzhledem ke své úrovni kolem nich chodí s velkým respektem. Sám si vzpomínám na to, jak jsem poprvé uviděl Nemrtvého golema a pomyslel si: "Bože, už tohle šílené monstrum někdy někdo zabil?" 

Počet poražených hrdinů 

Tady je situace velice zajímavá. Prosazují se specialisté na duely, Emesh s Dalidem. Ostatně se jim vede dobře i ve válkách.

Výborně si vede také Ufokocka, jeho Zoufalství III tady patrně najde pokaždé úrodnou a živnou půdu.

7 hrdinů se dostalo přes 500 a nyní to všichni mají hodně daleko k 2.000. Zato Kachna zanedlouho slízne smetanu 500 a obdrží další prémii (tentokrát ale nepříliš výživnou - pouhých 5.000 ornů)

3 hrdinové se dostali přes hranici 100 a teď je na další zastávku čeká dlouhá cesta.

Počet dokončených úkolů

Vlezdoprdelka Buffalobills je na prvním místě. Ten kluk jak vidí, že někdo něco potřebuje, a je úplně jedno co, může se přerazit, aby se zalíbil. Do 2.000 to má ještě hodně daleko, i když se snaží, jak může. Přesně víme, proč se může skoro přetrhnout. Až se tam jednou dobabrá, obdrží 2,500.000 ornů. Takový počet zahřeje u srdce.

Přes 500 se dostali 3 hráči a každý z nich získal půl miliónu ornů. Není divu, že hned povýšili o řád. K 500 se začíná přibližovat také Ufokocka.

Ke 100 se propracovává P0p0 a už se určitě nemůže dočkat prémie 100.000 ornů.

Počet dokončených podzemí

Buffalobills to má do 500 hodně daleko, takže nic zajímavého ani podnětného na jeho výkonu není. Možná příště.

Ale Shadowfil to má coby kamenem dohodil k 250 a možná, v době vydání tohoto článku, už ji pokořil a vyinkasoval parádních 250.000 ornů.

A zanedlouho tamtéž zamíří i další hrdinové.

Těsně přes 100 se vyhoupl také Dalid a už si užívá prémii 100.000 ornů. Tahle sumička by mohla motivovat také Kachnu. Každý den míjí asi desítku katakomb a nejméně další 4 může denně uhrát doma.

Rozhodně je vinou kronikáře, že ještě nevznikla praktická mapa českolipského a novoborského podzemí.

Lofas se zatím do podzemí nevypravil. Možná se tam sám bojí. Ale pusť se do toho, dříve nebo později se tomu nevyhneš. A jakmile to jednou projdeš, zamiluješ ti to a budeš se rád vracet.

Počet ovládaných území

Buffalobills má území nejvíc, protože je stále někde v luftu, víc v tom není. Další prémie je ale v nedohlednu.

Zajímavé je to ale na dalších místech. Ke stovce se nám blíží krok za krokem hned několik hrdinů. Tandem Kachna-Ufokocka má nejblíž. 9 území? No problem.

Velmi dobře si vede P0p0 a já si vzpomínám na ten šok, který mi připravilo zjištění, že mu patří pořádný kus Stráže pod Ralskem. Že tam máme državy jsem vůbec nečekal. Ale pozor, ne jednu nebo dvě, máme to tam poměrně obšancovaný právě díky P0p0vi.

K 25 se brzy dokodrcá Dalid, který se v Praze pohybuje mezi vládci s úrovní 240+, takže nemá na růžích ustláno. Několik území už ale získal, vypravil se za Prahu do nějaké opuštěné dědiny, plné polorozpadlých domů a tam se ještě hra nedostala, takže území byla zabrána bez boje. A pak obsadil, podle vlastního komentáře jeden pozemek v Praze, který musel vybojovat nad barbarem na levelu 250. Přemohl ho poměrně hladce (na začátku boje barbarovi zbývalo pár životů).

5 území už asi brzy získá ChosePetko.

Hrdina Lofas má zatím jen základnu. Bylo by moudré vyrazit do okolí a porozhlédnout se po nějakých prostorech k ovládnutí.

Pozice na světovém žebříčku

Tohle je zbrusu nová kategorie. 

V první světové desetitisícovce máme zatím jediného hrdinu, ale do druhé se dostali další 3 a to je úspěch. Ve třetí desetitisícovce jsou 4 hrdinové a tři z nich už pokukují po posunu výše. Kachna se tam teprve před nedávnem dostala.

Všichni naši hrdinové už se dostali, kromě hrdiny Lofase, který teprve začíná hrát, a kterého prozatím děsí věci jako násilí v aréně, stísněné podzemní prostory a podobné. To vše se brzy zlepší.Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet