Mimoňské čtyřskalí

23.03.2021

V pondělí, v pozdním odpoledni vyrazil Buffalobills do Mimoně na odlov velkých osmičkových monster a také aby trochu potrápil tamní šlechtu. Zábor území probíhal bez rezistence všude kromě hlavních cest. Patrně už před dvěma lety tudy projížděli hráči, kteří s hrou začínali, neměli konkurenci a nyní jsou všichni na levelech 200+. Některá území těchto velikánů už se podařilo zabrat, ale jde to ztuha. Čas přijde až tak za měsíc, až zesílí všichni hrdinové Gogolandu.

Mimoňská šlechta obsadila území jen po obydlenou část Mimoně, takže bylo zapotřebí svést ve skutečnosti jen několik soubojů. Hravě šlo porazit bojové mágy, adepty, druidy, majestiky - vesměs se hroutili po ráně z milosti. Jedinou větší výzvou byl arcidruid úrovně 180, se kterým to v jednu chvíli vypadlo na prohru. V určité chvíli se ale odkryl, zřejmě při sbírání síly na provedení závěrečného kouzla. Toho bylo potřeba využít. Dva rychlé seky dvojitým ostřím zajistily cennou výhru.

V otevřeném terénu docházelo k půtkám jen zřídka, většina území byla neobsazená, takže zábor probíhal rychle a nečekaně snadno.

Všude bylo ale málo monster, situace se zlepšila až mezi třetím a čtvrtým kopcem. Nejcennější byly určitě výhry nad Heimdallem (3x). Ve všech třech případech bylo potřeba si výhry vyčekat 5 minut.

V okolí Brniště bylo monster opravdu hodně a podle toho se pozná, že se tam hra provozuje. Na vychozených cestičkách bylo možno potkat hezká stvoření. Zklamáním ale bylo, že kolem jezírka u vlakového nádraží nesídlila žádná vodní příšera.

Výprava tímto směrem nebyla poslední. Plánovány jsou minimálně dvě až tři další.


Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera script manet