Monstra za humny

17.04.2021

Návod je snadný. Najdi v předmětech inventáře SVITEK VYVOLÁNÍ. Použij a uvidíš, co se stane.

Začnu oklikou. Když jsem asi před třemi týdny šel do práce a procházel přes dva kruhové objezdy pod nemocnicí v České Lípě, objevili se mi na display dva gigantičtí draci a já si na okamžik pomyslel, že mi hra blbne a je to chyba. Oba draci měli přes 3 milióny životů a vypadali dost nepřekonatelně. Když jsem na ně ale kliknul, uviděl jsem, že je tvrdě opracovává MrDayBest. Tak jsem se přidal, nicméně damage, kterou jsem drakům způsobil byla dost směšná.

S odstupem času a s tím, co víme, je zřejmé, že MrDayBest někde poblíž kruháčů bydlí (do našeho příchodu vlastnil všechna území široko daleko) a obě gigantická monstra vyvolal svitkem.

Na svých cestách po okolí (do světů jiných okresu jsem se vydat nemohl) jsem ještě několikrát narazil na podobná gigantická monstra.

Když se vyjíždí z Nového Boru směrem na Kamenický Šenov, kousek za starou benzínkou, najdeme tam obřího Kuroliška, který tam vévodí celému okolí. Netuším, kdo ho vyvolal, ale je bude tam hodně dlouho, protože k vyvolání patrně došlo omylem.

Na úbočí kozelských kopců jsem ve vesničce před Kvítkovem narazil na gigantického Typhona. Nejprve jsem se pokusil ho napadnout, ale když jsem viděl, že zvětšený zabral celou obrazovku iphonu, bylo mi jasné, že bude v jediném souboji nad moje síly.

Podobné jevy začali pozorovat také ostatní, ale zatím nebylo jasné, jak k tomu dochází. Osobně jsem se domníval, že provozovatelé Orny chtějí hru trochu okořenit a po celý svět randomizovaně pocukrovali podobnými monstry. Někde více, jinde méně. Těm šťastnějším jsem dost záviděl.

Nyní už víme, jak to funguje. Jako obyčejně, přišli jste věci na kloub vy.

Monstra si může vyvolat každý, pokud použije Svitek vyvolání. Tento svitek najdete v inventáři v rechničce předměty. Je to fialový smotaný svitek s drobnými jiskřičkami.

Je to další příjemné překvapení od provozovatelů Orny, se kterým příšli právě před měsícem. A je to další důkaz toho, že s Ornou se nikdy nebudeme nudit, protože přichází se stále novými a novými věcmi a možnostmi. Plánované dodatky do hry jsou fascinující a nemohu se jich dočkat.

Abych se ale vrátil k tématu. Z hráčů Gogolandu si první monstra vyvolali Shadowfil s An0dymusem. Následovali další.

Obecně platí, že nikdy nevíte, co dostanete. Neznáte jméno, šarži ani obtížnost monstra. Zatím se podařilo hrdinům Gogolandu vyvolat některé Jezdce apokalypsy.

Pak určitě minimálně jedno Ceruse, který vypadá hodně bojovně.

Emesh vyvolal Běsnícího hledače. 


Ufokocka Prvního jezdce apokalypsy.


Napište, jaká monstra jste vyvolali a jak se vám daří je skolit. Poznatky, zkušenosti a zážitky určitě nezapadnou.


Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet