4. čtvrtina

BUF, 05:16, FG, 6-32
Bass z 50-yd

Preview:
Pred nedeľňajším zápasom medzi Buffalom Bills a NY Jets sme boli svedkami turbulentného týždňa v Bills. Po pondelkovom večernom zápase, kde Bills prehrali čiastočne aj kvôli 12 hráčom na ihrisku, nasledovalo v utorok odvolanie ofenzívneho koordinátora Kena Dorseyho. V tíme zdôrazňujú potrebu zlepšiť energiu, atmosféru a sebavedomie, aby sa to odrážalo aj vo výsledkoch na ihrisku.

Najprekvapujúcejším aspektom Dorseyho odchodu bol čas, keďže Sean McDermott sa rozhodol meniť vedenie tímu v krátkom týždni. Nový ofenzívny koordinátor Joe Brady mal pred sebou náročnú úlohu zlepšiť ofenzívu v priebehu piatich dní. Hlavným cieľom bolo vrátiť Allenovi jeho štýl hry, čo je kľúčové pre úspech tímu.

Súboj na línii bude kritický, keďže Jets majú silnú defenzívnu formáciu, ktorá v minulých stretnutiach spôsobovala Allenovi problémy. V posledných troch zápasoch proti Jets priemerne dosiahol len 196 yardov, s percentuálnou úspešnosťou 61,8%, dvoma touchdownmi a piatimi interceptions. Víťazstvo v bitke na línii môže nakloniť výsledok hry na jednu alebo druhú stranu.

McDermott upozornil na dvojicu Breece Hall a Garretta Wilson ako najväčšie hrozby v útoku Jets. Súčinnosť Wilsona a Wilsona vytvorila silné spojenie, a ich hra bude dôležitá pre Jets. Bills by sa mali sústrediť na zastavenie bežeckého útoku a zároveň brániť Wilsona, aby nebol rozhodujúcim faktorom v hre.

V nedeľu môžeme očakávame svižný zápas s dôležitými momentmi od Allena, Diggsa a spol. Zranenia v tíme sú tiež faktorom, ktorý môže ovplyvniť výsledok. Očakávame zaujímavé stretnutie na Highmark Stadium v Orchard Park v nedeľu o 22:25 hod.

Review:
Buffalo Bills s prehľadom zvíťazili 32-6 nad New Yorkom Jets.

Joe Brady vo svojom prvom zápase ako ofenzívny koordinátor potvrdili umiestnenie Bills na ôsmom mieste v AFC s bilanciou 6-5. Útok začal silným tempom od samotného začiatku, keď Reggie Gilliam z Buffala v prvej hre zasiahol nováčika Xaviera Gipsona, čím spôsobil fumble, ktorý následne získal Quintin Morris. Bills sa však museli uspokojiť len s field goalom.

Po troch po sebe idúcich field goaloch sa Bills dostali do endzóny po interception Rasula Douglasa v druhej štvrtine, ktorý ich postavil tesne pred red zónu. Allen využil túto príležitosť a našiel Cooka voľného na ceste do endzóny pre prvý touchdown zápasu. Josh Allen nakoniec tento zápas ukončil s 275 yardmi, tromi prihrávkami na touchdown a jedným interception, pričom Dalton Kincaid bol jeho spoľahlivým cieľom s šiestimi prijatými prihrávkami za 46 yardov.

Buffalo úspešne obmedzilo útok Jets len na 63 yardov po zemi a 92 yardov vo vzduchu. Quarterbackov Jets Zacha Wilsona a Tima Boylea, ktorý nahradil Wilsona v druhej polovici, Bills zastavili šesťkrát sackom. Leonard Floyd sa podieľal na 2,5 sacku a obrana jednoznačne dominovala. Jets nedokázali využiť ani jeden z 11 pokusov na tretí down, no boli úspešní pri 4 z 5 štvrtých downov.

Rasul Douglas nezostal len pri interceptione, ale získal aj fumble od widereceivera Garretta Wilsona, ktorý vynútil linebacker Tyrel Dodson, a získal ďalší interception na konci zápasu.

Jets sa prvýkrát dostali cez polovicu ihriska až počas ich posledného drivu prvého polčasu, kde bol klúčovým momentom falošný pokus o punt s Thomasom Morsteadom, ktorý udržal ich šancu na skórovanie.

Buffalo otvorilo druhý polčas zahrnutím viac do hry Stefona Diggsa, predtým však Allen našiel Ty Johnsona voľného pri štvrtom downe. Johnson chytil loptu a tesne nasledoval bočnú čiaru pre svoj prvý touchdown sezóny.

V tretej štvrtine pokračovali Bills, keď Allen našiel Khalila Shakira pre 81-yardový touchdown, čím dostal Buffalo do ešte väčšieho vedenia. Bills si udržali pohodu po celú tretiu štvrtinu, pričom ich obrana nedovolila Jets preniknúť do red zóny.