Sumarizace ke dni 18.04. 2021

18.04.2021

Gogolandské království vydává k pamětihodnému postupu na druhý řád novou sumarizaci.

Úroveň království

Změna hned prvního údaje je velice důležitá. Po strastiplné pouti, sestávající ze 17 absolvovaných válek, se Gogolandské království konečně dočkalo a poskočilo na druhý řád. Po prvních čtyřech válkách to vypadalo dost beznadějně, ale pokud bychom si výsledky z nich odmysleli a odpočítali je, další průběh našeho vojenského snažení už by se skvěl v úplně jiném světle. Bilance 5-4-4 by nebyla vůbec špatná

Gogoland zatím nesnadno válčí s kompaktními, dobře organizovanými královstvími. Úspěchy stojí na výhrách nad královstvími, ve kterých hráči netáhnou za jeden provaz, jsou liknaví a své duely neodehrávají. Dokonce i poslední výhra se mezi takové počítá, protože Gogoland vyhrál sice přesvědčivě, ale soupeř mohl třeba i vyrovnat, kdyby jejich hrdinové využili možnosti do války zasáhnout a byli ve svých duelech úspěšní.

V dobré organizaci je velká síla.

K tomu ještě drobná poznámka: své duely, pokud k tomu nemáte závažný důvod (třeba že jste mimo domovskou základnu, nebo čekáte na dokončení nějakého vybavení, či je na spadnutí levelový posun), odehrávejte své duely se soupeři pokud možno co nejdříve. Je k tomu velice pragmatický důvod. Pokud všichni hráči odehrají své duely, válka netrvá celých 24 hodin, ale je okamžitě ukončena a výsledek je určen. Vzápětí může Polní maršál Shadowfil vyvolat nový ozbrojený konflikt. 

Další poznámka se týká naopak předčasného odehrání duelu. Velmistr LaTT Takyjsemsisek do dvou posledních, velice úspěšných válek (remíza se silným soupeřem a výhra), nasadil výsledky našeho bádání, tajné technologii, které nám usnadnily souboje vyhrát. Tyto kletby či požehnání lze použít až po vyhlášení války, takže je potřeba hlídat avízo Velmistra LaTT, že tajné technologie našeho Loomu budou využity.

Poslední poznámka se týká bojovnosti. Buďte vždy a za všech okolností bojovní a odhodlaní až do úplného konce. Už mnohokrát se mi to osvědčilo. Vždy je šance na výhru, naděje umírá poslední (pravděpodobně tu zůstane dlouho po nás). Zažil jsem i extrémní souboje, ve kterých jsem prohrával s Titánskými štítonoši o deset či dokonce dvanáct tisíc životů a měl jsem doslova na kahánku. A přesto se mi podařilo duel otočit ve svůj prospěch. Stačí trocha štěstí, léčení, kritický zásah, omráčení, uspání, pár dobrých i třeba šťastných vykrytí úderů a duel rychle může nabrat opačný průběh. Jak se říká ve footballu: konec je, když je konec, ne dříve.

Síla království

Síla království odpovídá přesnému součtu všech úrovní všech hrdinů království. Byla navýšena o 208 bodů. Samozřejmě přibyl jeden hrdina. ChosePetko je na úrovni 116. Abychom byli féroví, jeho úroveň bychom měli odečíst. I tak je posun o 92 levelů za 9 dnů vynikající, protože při počtu deseti hrdinů to znamená, že každý z nás se každý den zlepšil o jeden level. 

tady je odkaz na čerstvě aktualizovanou galerii hrdinů Gogolandu: https://www.gogorna.cz/o-mne/


Vliv království

V podstatě platí to samé jako bylo napsáno u síly království. Gogoland se velice rychle začíná rozpínat všude po okolí a s rozmělněním kovidových opatření se množí spanilé jízdy gogolandských hrdinů do vzdálených krajů mimo českolipský okres.

Nárůstek je 344 území (pokud dobře počítám), což dělá průměr přibližně 38 zabraných území denně. A to je naprosto vynikající.

Zanedlouho vytáhneme do boje při velké koordinované akci s názvem "Operace GO!" a komplet převezmeme vládu nad Českou Lípou, Novým Borem a hlavními komunikačními spojnicemi mezi oběma městy.

Za tímto účelem ale potřebujeme ještě trochu zesílit a bude potřeba sestavit kvalitní plány, protože nemá cenu chodit dohromady. Likvidační týmy musí procházet města ve čtyřech skupinách, s odstupem jedné hodiny po sobě, a to tak, aby vždy mohl nový tým navázat na likvidační práce předchozí skupiny. Koordinovat tak rozsáhlou akci, to si vyžádá čas důkladnou přípravu.

V době, kdy komplet převezmeme obě města a spojovací komunikace, budeme už natolik silní, že žádný nepřátelský barbar, který aktuálně ovládá naše území, nedokáže vzdorovat 4 intervenčním vlnám. 

To ale není nyní na pořádku dne. Jak předesílám, musíme ještě hodně zesílit. Také musí být domluven příhodný termín, protože celá Operace GO! bude vyžadovat volný čas, kterého nikdo nemá tak úplně nazbyt. A v neposlední řadě musí být domluveny pečlivě pravidla, zejména jednotlivé sféry budoucího vlivu. A to v první řadě tak, aby hrdinové, kteří půjdou v počáteční vlně a kteří jen načnou nynější 200+ lotry, nezůstali bez odměny.

Pozice království

Tak tady se Gogoland vyznamenal a posunul se opravdu značně. Urazili jsme přesně polovinu cesty za pozicí, po které toužíme a na kterou po právu patříme. Je logické, že další posun v této kategorii bude upachtěný a nebude připomínat cestu rychlovýtahem. 

S rostoucí silou bude Gogoland potkávat silnější nepřátele a začne být vnímán a hlavně konfrontován královstvími, pro které není momentálně žádnou hrozbou a je jim spíše pro smích. Na ten okamžik se jen těžko můžeme připravit, protože nevíme, jakou bude mít přesně podobu. Ale připravovat bychom se měli, protože není otázkou jestli se to stane, ale kdy se to stane.


Hrdinové a Války

Do království jsme přijali ChosePetka (viz. Síla království)

Vše ostatní ohledně obou témat jsme vyřešili ve výše uvedených odstavcích.

Pro srovnání předchozí sumarizace:


Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet