Úkoly

27.03.2021

Jedním z nejrychlejších, nejefektivnějších a určitě i hráčsky nejpřitažlivějších způsobů, jakým si vydělat zkušenosti, peníze a hlavně orny, je plnit úkoly. Tento článek je prvním z dlouhé řady, ve kterých si o úkolech něco málo povíme. Posvítíme si na ně.

Úkolů je především dlouhá řada a odlišují se typově. Dneska si je vyjmenujeme a podíváme se v obecné rovině, jaké úkoly to jsou a kolik se na plnění úkolů obecně dá vydělat.

Začnu u toho posledně zmiňovaného.

Orna je naprogramována tak, aby ocenila, když je hráč venku a je aktivní. Když chodí, hledá, plní. Když zabíjí různá monstra v různých prostředích. Když sbírá všelijaké drahé kameny i prarůzné cetky. A když se s radostí nechává úkolovat a vrací se s úmrtními oznámeními příšer zabitých na zakázku nebo aportuje věci lidem, kteří jsou v nouzi a z bůhvíjakého důvodu nutně potřebují všechny možné i nemožné nesmysly.

A tady níže je malá tabulka , podle které Orna vyplácí lidi, kteří hrají přesně podle jejích not. Tahle kapitola se  v hodnocení úspěchů (Achievements) jmenuje podle autora překladu Stopař (Quest Seeker).

Stopař I                 2 úkoly              500 ornů

Stopař II                5 úkolů              5.000 ornů

Stopař V                50 úkolů           50.000 ornů

Stopař VI               100 úkolů         100.000 ornů

Stopař VII              250 úkolů          250.000 ornů

Stopař VIII             500 úkolů          500.000 ornů

Stopař IX              1.000 úkolů        1,000.000 ornů

Stopař X               2.000 úkolů        2.500.000 ornů

Dohromady si tedy můžete v této kapitole dosažených úspěchů sáhnout na úžasných 4,405.500 ornů. Plnit úkoly je samo o sobě velmi efektivním zdrojem příjmu ornů, ale pokud to ještě umocníme těmito prémiovými zisky, je jasné, že těžko dokážeme výhradně z jiných odvětví (katakomby a podzemí, aréna a gladiátorské kolbiště či pouliční zabíjení netvorů) suplovat ztráty způsobené ignorováním úkolů.

A tady už je přehled jednotlivých kategorií úkolů (doufám, že jsem na nějaký nezapomněl). 

1) Úkoly příběhové 

2) Úkoly denní (pochůzky) 

3) Úkoly z hospod, tvrzí a pevností (práce)

4) Úkoly od kontraktorů (donášky)

5) Královské úkoly

V prvních čtyřech úkolových kategoriích jsou výdělkem kontrahenta peníze, zkušenosti a hlavně orny. V páté kategorii je výdělek vyplácen v královské měně: florenech.

Tak, to by bylo z obecného hlediska asi vše a příště už se pustíme do kategorií 1 a 4, tedy příběhových úkolů a donášek pro kontraktory.


Buffalobills, pokorný a oddaný kronikář
Littera scripta manet