Velká kunratická podruhé

11.04.2021

Kunratice u Cvikova se tentokrát staly výchozí štací velké výpravy, které se zúčastnili hned tři gogolandští hrdinové, jeden gogolandský panoš a pár pohůnků neurozeného stavu. Výprava byla velice namáhavá, ale měla dobrý konec při dobývání sloupského hradu (konkrétně restaurace pod hradem). 

V sobotu 10. dubna 2021 jsme se přesunuli v dopoledním času do Kunratic u Cvikova. To je místo, které se nachází ještě na území okresu Česká Lípa, takže se vše odehrávalo v mezích zákona.

Část výpravy se šla podívat na sklářskou výrobu firmy Pačinek a zbytek nezřízeně chlastal. Součástí prohlídky byla i návštěva přilehlého kostelíku, který dávají Pačinkovi postupně do rychtyku. V kostelíku jsme požehnali našim mobilním zbraním, aby si uměly poradit se signálem E.

Velmistr MaK Ufokocka rozhodl, že by bylo nemoudré pachtit se směrem na Mařenice a že bude mnohem výhodnější pachtit se směrem na Lindavu. A tak se také stalo.

Boj byl velice rozkouskovaný, protože hlavně doprovod většinou nechápal, co se děje a snažil se odvádět pozornost hrdinů.

I tak to ale byla místy výborná zábava. Kdyby ovšem nebylo frišno a nezábly prsty u rukou. Část Lindavy leží mimo civilizaci, pokryta signálem E. Místní jsou na tyto děsivé podmínky pravděpodobně přivyklí. Ne nadarmo se říká, že člověk si nakonec zvykne úplně na všechno.

Výstup do sedla Šišáku byl velice namáhavý a hlavně doprovodu začaly docházet síly. Bylo rozhodnuto, že skupina zamíří nejkratší cestou pod hrad do tvrze ke Studničkům. Tam bylo ovšem zavřeno na petlici. 

Šťastným rozhodnutím se stala návštěva restaurace pod hradem. Provozovatelé byli dobře připraveni posilnit pocestné chutnou stravou a hlavně pivem. A protože pivo bylo dobré, můžeme celou výpravu nakonec označit jako velmi úspěšnou.


Buffalobills, skromný a pokorný kronikář
Littera scripta manet