Vojenské zpravodajství 02.05. 2021

01.05.2021

Další díl oblíbeného vojenského zpravodajství.

Jedna ze stran významného historického dokumentu, smlouvy o neútočení, mezi bandity z Bouřné pěchoty a vznešenými rody Legie země. Smlouva vznikla duplicitně ve dvou jazycích - nádherném, zpěvném a vysoce kultivovaném jazyce Legie země a v primitivním hrubém jazyce Bouřné pěchoty. Ačkoliv došlo k oboustranné ratifikaci smlouvy, nikdy nebyla ze strany Bouřné pěchoty dodržena. Základním problémem bylo, že v retardovaném jazyce barbarských hrubiánů Bouřné pěchoty mají úplně stejný význam slovní spojení "uzavřít mír" a "vyhlásit válku" a přehozením dvou hlásek může dokonce dojít k záměně výrazů "darovat život" a "sežrat zaživa". Došlo k líté řeži, při které zemřelo mnoho statečných rytířů a čarodějů významných královských rodin, než byly hordy divokých primitivů Bouřné pěchoty zahnány zpátky do korun stromů a  městských kanalizací.
Jedna ze stran významného historického dokumentu, smlouvy o neútočení, mezi bandity z Bouřné pěchoty a vznešenými rody Legie země. Smlouva vznikla duplicitně ve dvou jazycích - nádherném, zpěvném a vysoce kultivovaném jazyce Legie země a v primitivním hrubém jazyce Bouřné pěchoty. Ačkoliv došlo k oboustranné ratifikaci smlouvy, nikdy nebyla ze strany Bouřné pěchoty dodržena. Základním problémem bylo, že v retardovaném jazyce barbarských hrubiánů Bouřné pěchoty mají úplně stejný význam slovní spojení "uzavřít mír" a "vyhlásit válku" a přehozením dvou hlásek může dokonce dojít k záměně výrazů "darovat život" a "sežrat zaživa". Došlo k líté řeži, při které zemřelo mnoho statečných rytířů a čarodějů významných královských rodin, než byly hordy divokých primitivů Bouřné pěchoty zahnány zpátky do korun stromů a městských kanalizací.

Začneme citátem legendárního Polního maršála Shadowkillera, držitele řádu Protektor Legií země a prapředka našeho dnešního Polního maršála Shadowfila. Polní maršál byl ve své době významným filosofem, filantropem, filatelistou, filharmonikem a filmologem.

Chceš se udržovat ve formě? Nikdy se nevyhýbej v životě dvěma věcem: dobré domácí stravě a zdravému pohybu na bitevním poli.

Posilni se doma chutným knedlo-zelo-tiamato, vyzvedni si u kováře upgradovaný meč a jdi zabít svého soupeře. Rozsekej ho na kusy.

Vše dělej s úsměvem na rtech, jez s chutí a zabíjej s vervou.

Neslibuji ti, že budeš žít dlouho, ale budeš ve formě, to ti mohu slíbit.

A já jen podotýkám, s úklonou a tichým respektem: jak moudří byli naši předkové, že?

 

Válka 28.04. 2021(2) - výhra

Ofenzíva

Defenzíva

Válka 29.04. 2021 - výhra

Ofenzíva

Defenzíva

Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet