Žízníkovské plískanice

21.03.2021

V den klidu zbraní se skupina odvážlivců vedená hrdinou Ufokočkou, stopařem V, vědmou, vydala na cestu k Žízníkovskému vrchu (včetně odvážného výstupu) a pak na spanilou okružní procházku kolem Žízníkovského rybníka až k oboře. Tam hrdinové vystoupili na kopec Bučina, pobyli u jezírka Hříšná Milada a zamířili zpět. Dramatické chvíle přineslo především první úspěšné rybaření.

Vycházelo se od Narexu a zamířili jsme k Žízníkovskému vrchu. Po cestě se podařilo pobít několik nepřátel a Ufokočka našel znalostní vědmu. Po požití elixíru zkušeností mu začaly XP utěšeně stoupat s každým podařeným soubojem. K duhu přišly především mnohamiliónové zisky z likvidace mimiků. 

Velice zajímavá situace, vpravdě historické povahy, nastala na hrázi Žízníkovského rybníka, kde se hrdinové Ufokočka a Buffalobills snažili ulovit ryby. Ufokočka brzy pochopil, že je potřeba na kruhy na vodě klepat, takže měl zanedlouho utěšené úlovky. Chytil dva azurové kapry a to jsou první dvě ryby ulovené v rámci Gogolandského království. Oproti tomu Buffalobills se jako zdatný rybář nepředvedl. Několik ryb mu uplavalo a nakonec se mu přetrhl tenký vlasec.

Hrdinové se na rybolov zastavili ještě také u jezírka Hříšná Milada. A tady už se dařilo oběma, ačkoliv Ufokočce stále o poznání lépe. Tahal z vody drahé kameny a humry. Nakonec se úspěchu dočkal i Buffalobills, když vytáhl dva humry, které umlátil na suchu a pak se mu podařilo ze dna jezírka vylovit rozbité brnění.

Jediným příznivým momentem pro knížete Buffalobills byl vždy souboj s majitelem území. V podstatě šlo vždy o dva stejné hrdiny, kteří konflikt v České Lípě sami vyvolali - MRDAYBEST, což bude asi spíše hrdinka než hrdina a pak, věčně otravný, Johnymace. Žádný souboj nebylo zapotřebí opakovat, jejich obrany vždy selhaly při použití seku dvojitým ostřím a hlavně ráně z milosti.

Výpravu můžeme hodnotit jako velice úspěšnou


Buffalobills, pokorný a oddaný kronikář
Littera scripta manet