Zprávy z domova 27.04. 2021

27.04.2021

Nejnovější dávka aktualit z domova. Plány na další články. Anabáze s fotografiemi. A na přání mnoha hrdinů Gogolandu spuštění nového informačního přírodopisného kanálu Gogoland 3 - Monster planet

Zřícenina lupičského hradu BěsDěs. Tato mohutná fortifikace sloužila až do poloviny 14. století jako opora a hlavní bašta tyrana Bartose Piráta. Tento bezohledný rytíř drancoval v širokém kraji, přepadával cestující na kupeckých stezkách a zdiva jeho mohutného opevnění mu dodávala víru ve vlastní nedotknutelnost. A byly to právě zakladatelé slavného rodu Ufokocků, kteří pozvedli zbraň, sjednotili prosté lidi a vytáhli směrem ke hradu. Opevnění bylo nedobytné, ale Ufokockovi předci se nevzdali. Pomocí lsti obránce hradu překvapili a pevnost dobyli. Rod Ufokocků je slavný a oslavuje své předky.
Zřícenina lupičského hradu BěsDěs. Tato mohutná fortifikace sloužila až do poloviny 14. století jako opora a hlavní bašta tyrana Bartose Piráta. Tento bezohledný rytíř drancoval v širokém kraji, přepadával cestující na kupeckých stezkách a zdiva jeho mohutného opevnění mu dodávala víru ve vlastní nedotknutelnost. A byly to právě zakladatelé slavného rodu Ufokocků, kteří pozvedli zbraň, sjednotili prosté lidi a vytáhli směrem ke hradu. Opevnění bylo nedobytné, ale Ufokockovi předci se nevzdali. Pomocí lsti obránce hradu překvapili a pevnost dobyli. Rod Ufokocků je slavný a oslavuje své předky.

Cerus padl

Cerus byl zabit a prémie byly rozděleny. Království nyní dostojí svému jménu a profily hrdinů, kteří se podíleli na jeho skolení, budou doplněny o štít heraldu za zásluhy o skolení tohoto gigantického monstra.

Všechny damage limity u ostatních monster byly navráceny na původní hodnoty.

V této souvislosti bych rád velmi důrazně apeloval na tyto hrdiny:

P0p0, Daves007, ChosePetko, SpocenejKrtek, Archangel01, GrimmDespair a Lofas

aby chodili více na "nájezdy" a snažili se co největší damage zatížit především Drakona, který je velmi dobře hratelný i pro ně.

Možnost vydělat si velké množství zkušeností prostřednictvím zabíjení gigantických monster je jednou z nejvýraznějších výhod, které království poskytuje svým hrdinům.

Pokud nebudete častěji chodit do "nájezdů", zbytečně si komplikujete cestu za dalším kariérním postupem. Samozřejmě nemá velký význam, abyste chodili bojovat s gigantickými monstry, která vás zabijí jediným úderem a způsobíte jim jen drobnou damage.

Na Drakona a na Fomora ale chodit musíte často a pravidelně, protože je to ve vašem nejlepším zájmu.

Království očekává váš vstřícný postoj a příznivou a rychlou reakci. 

Od ostatních hrdinů se očekává toto:

Na Drakonovi a Fomorovi si nebudou honit triko. Ukousnou si jen nezbytné množství, které jim bude garantovat zisk elixíru zkušeností. A dále budou rozumní a počkají, až se v seznamu aktivně zapojených hrdinů objeví výše zmínění hrdinové, tedy: P0p0, Daves007, ChosePetko, SpocenejKrtek, Archangel01, GrimmDespair a Lofas. Teprve pak Drakona či Fomora zabijí. Pochopitelně není zakázáno pro silnější hrdiny, aby se na likvidaci Drakona a Fomora podíleli, protože je zároveň v zájmu celého království, aby se tato monstra neustále točila. Pokud ale jsou na seznamu hrdinů spolupodílejících se na zabití Drakona a Fomora stále a pouze silní hráči, význam zabíjení těchto monster ztrácí hlavní smysl, a tou je výrazná pomoc a podpora hráčů na nižších levelech.

Znovu a ještě jednou ale podotýkám:

Není chybou hráčů na vysokých levelech, že jsou aktivní. Zvýšit aktivitu MUSÍ sami hráči na nižších levelech. Nemá význam, aby Drakon a Fomor zůstávali nezabiti například celý týden jen proto, že se čeká na hráče s nižšími levely, až se k "nájezdu" na Drakona a Fomora rozhoupají.

Připravované články

Jelikož zatím nebyla personálně posílena redakce, plánované a dopředu avizované články vznikají pomalu a se zpožděním. Mluvit pak o konkrétním harmonogramu, nebo cokoliv slibovat je na pováženou, protože času je málo a pracnost (s ohledem na vynikající kvalitu článků) je vysoká.

V nejbližší době nicméně vzniknou tyto články:

- přibyde další várka vašich velice oblíbených tipů do hry. Zase jich několik výborných máme a hlavně tam zůstala dlouhá řada zlepšení a tipů starších

- těšit se můžeme na další ze série tipů a triků věnovaných úkolům. Věnovat se v rozsáhlé trilogii budeme kontraktorům (NPCs)

- seznámíme vás s malou dobrodružnou výpravou, kterou uskutečnili minulou neděli Dalid s Buffalobillsem. Den předtím byli hrdinové Kachna a Ufokocka na výpravě v Praze a bylo by hezké o tom napsat, bohužel ale nemáme žádné materiály a kronikáři je proti srsti článek postavit na křivém svědectví, sestávajícím z fotomontáží zooparku, hrdinů a naprosto vymyšlených příhodách.

- prostřednictvím informačního kanálu Gogoland 2 vyhlásíme akci tzv. Konečné řešení Nového Boru. Při této akci převezmeme kontrolu nad těmi několika mála územími, která nám ještě nepatří a připravíme se na monstrózní akci v České Lípě s názvem: Go! Během této patrně třídenní akce, která bude centrem velmi dobře koordinována, zajistíme pro Gogoland kompletní kontrolu nad celou Českou Lípou a to včetně těch území, která si nyní uzurpují jiní zlotřilí hrdinové. Gogoland tato území osvobodí a převezme pod svou správu.

- No a připravili jsme na základě desítek ba stovek (možná trochu přeháním) žádostí nový informační kanál, ale to už na dalších řádcích zjistíte sami...

Nový přírodopisný infokanál Monster planet

Ohromný úspěch Zpráv z domova (Gogoland 1), Vojenského zpravodajství (Gogoland 2) zapříčinil, že redakce v rekordně krátkém času vyslyšela volání po vzniku přírodopisného infokanálu (Gogoland 3), jehož hlavní náplní by byl profesionálně vedený příšeropisný pořad. 

Jelikož v našich řadách momentálně není žádný Příšeropisec (tedy přírodopisec s aprobací příšery), budu se této role muset ujmout sám. Očekávám také vaši asistenci. A to hned u prvního naplánovaného vydání, které se bude zabývat oblíbenými a nenáviděnými monstry.

Doufáme, že přírodopisný kanál Monster planet bude oblíbený a autoři si neudělají velkou ostudu jen kvůli tomu, že měli příšeropis naposledy na základní škole pro hrdiny. 

Anabáze s fotografiemi

Galerie hrdinů je nyní kompletně aktualizována co se týče údajů.

Bohužel, někteří z vás mi ještě nedodali své fotografie a patrně žijí v představě, že budu schopen je nějak nakreslit. Takže, potřebuji ty fotografie co nejdříve, v opačném případě tam přidám obrázky ze stránek, které jsou věnovány hrdinným chlapcům. Alespoň tedy doufám, že slovo UGLY v angličtině znamená slovutný nebo hrdinský.

Vaše náhradní fotografie si tedy stáhnu ze stránek "ugly boys".

Tady je k dispozici aktuální galerie hrdinů Gogolandu. Hrdinové jsou řazeni podle abecedy. Pod obrázkem je odkaz.


Co se týče fotografií, vůbec nepřeháním, když tvrdím, že je z vás nemohu vypáčit. Většina z vás argumentuje zcela nesmyslně: Nelíbí se mi moc, když by byla moje fotografie v cizích rukou nebo Nejsem moc rád, pokud se moje fotografie objeví někde na internetu. Či dokonce: Nejsem moc rád, pokud o mne má někdo informace, třeba i obrazové, a já to nemám pod kontrolou.

No, vyjádřím se dost jadrně a pregnantně: pokud fotografii nechcete poslat, protože jste v těchhle věcech raději opatrní, tak vám mohu rovnou říci, že vám jeblo v palici.

Pokud by se někdo snažil na vás získat obrazový materiál a chtěl vám ublížit, sotva to bude někdo, kdo nebude schopen si obstarat takové snímky, ze kterých, díky dnešním možnostem, nenatočí v úplném klidu dlouhometrážní film. 

Nedávné odhalení pachatelů vraždy slovenského investigativního novináře Kuciaka ukázalo prokazatelně, že my všichni jsme každý den, každou sekundu natáčeni na kameru. Asi na celém světě poslední zdroj pro získání vašich fotografií by pro kohokoliv byla varianta navštívit stránky, věnující se mobilní herní aplikaci.

I tak to není jednoduché.

Co kdyby někdo fotografii zneužil, že? Ty vole jak asi?

Především na hraní her není nic špatného, odpudivého ani zavrženíhodného. A o ORNĚ, jedné z mála her, kde nejsou žádné reklamy (což je v dnešní době naprostý zázrak), kde si nemůžete úspěch a výhru prostě koupit jako u desítek tisíc jiných her, to platí dvojnásob. 

Pokud někdo, kdo vás zná, náhodou (ta náhoda je hodně nepředstavitelná) prostřednictvím těchto stránek zjistí, že hru hrajete (tím, že vás pozná na profilovce), máte ideální příležitost prohlásit: hraji tu hru rád, protože je férová a já mám rád férové hry, hraju ji s kolektivem lidí, které mám rád, nechci je zklamat a chci být pyšný na své a naše výsledky. Je to zábava, je to nejlepší hra tohoto typu, jakou znám a vřele ti ji doporučuji. Přidej se k nám. No a pokud se na vás povýšeně či opovržlivě podívá, nechte ho, ať si o vás myslí, co chce a v klidu si hraje své karetní solitairy doma na gauči.

Většinu vašich fotografií jsem získal na facebooku, ostatně, tam je vaše soukromí ohroženo stokrát více než na těchto stránkách. Shadowfilovu fotografii jsem vyseparoval z obrázku z naší výpravy do Žízníkova.

Trošku nesnáze byly při přesvědčování Emeshe, ale protože je inteligentní, rychle mu došlo, že jsme skupina normálních lidí, kteří se chtějí pobavit a že nehodlám jeho fotografii poslat do Herald Tribune.

Musím se přiznat, že jsem ho trošku přitlačil výtvorem náhradní profilovky, kterou tady předkládám pro zajímavost:

Hrdina Emesh na nátlakové profilovce
Hrdina Emesh na nátlakové profilovce

Stejným způsobem jsem postupoval i u novoborských hrdinů Takyjsemsiseka, Daves007 a P0p0. Hrdina P0p0 je, zdá se, s náhradní verzí poměrně spokojený, svou fotku neposílá, dokonce na něj nemám ani e-mailovou adresu (patrně také ochrana osobních dat), takže mu ji asi ponecháme i nadále a budeme ji používat jako oficiální. Druhá možnost pak je, že na náhradní fotografii vypadá o mnoho lépe než v reálu. Pak to dává smysl.

Původní profilovka hrdiny Daves007
Původní profilovka hrdiny Daves007
Původní profilovka hrdiny Takyjsemsiseka
Původní profilovka hrdiny Takyjsemsiseka
Dosud platná profilovka hrdiny P0p0
Dosud platná profilovka hrdiny P0p0

Na facebook jsem se musel obrátit také, když jsem připravoval profilový obrázek hrdiny ChosePetka. Jeho mentor, hrdina An0dymus, rychle pochopil, že fotografii potřebuji a rychle také jednu obstaral. Pohotovost a rychlost tu byla celé věci na škodě, protože mi poslal tohle:

Fotografie ChosePetka, zaslaná An0dymusem
Fotografie ChosePetka, zaslaná An0dymusem

To jako vážně? S tímhle jsem měl pracovat? Upozorňuji vás, že mám sice vynikající grafické programy, ale s takovým materiálem pracovat nejde. Pěkný cihlový dům nepostavíte z toho, co najdete ve škumpě.

Situaci jsem musel opět zachraňovat na facebooku.

Apeluji tedy na hrdiny Archangel01, Lofase, P0p0a, SpocenejKrtka, aby dodali e-mailem fotografie doprovolně a ve slušné kvalitě.

Pokud budu muset sáhnout k náhradní variantě, nedoufejte, že to dopadne takto:

Společný oblíbený raid na gigamonstra

Zbývají necelé dvě hodiny do konce války proti království ChaosStrike a do řad soupeře udeřil tak trochu chaos, protože ještě 3 jeho hráči nemají odehráno. Gogoland je ve vedení o 2 výhry, takže pokud by se nic nezměnilo (nechci to ovšem zakřiknout), naše velkolepé království by pod vedením Polního maršála Soudce a Inkvizitora Shadowfila slavilo desátou výhru. A to by znamenalo posun na úroveň 3.

Zároveň by také do našeho království zavítalo nové gigamonstrum Titán.

 A jak máme ve zvyku, s velkou pompou a notnou dávkou agresivity bychom ho hned přivítali. Volno si, prosím, udělejte ve středu večer od 21 hodin. A to každý, kdo se raidu chcete zúčastnit. 

Celá akce bude probíhat tímto způsobem: Pokud nyní nějaké megamonstrum padne, nebude již znovu vyvoláno. V případě, že bude ještě zítra navečer stát na nohou, skolíme ho během raidu.

Monstra budou vyvolána přibližně jednu minutu před 21. hodinou. Buďte ale, prosím, přesní, aby nikdo nepřišel o zábavu při kosení slabších monster.


UPDATE: Válku jsme vyhráli a království Gogoland poskočilo na třetí úroveň!

Plnění povinností ve válkách a katakombách

Nevím, jak máte nastavený mobil (iphone) vy, ale mně přichází zprávy o tom, že jsem někde potřeba okamžitě, jakmile taková situace nastane. A pokud mám jen trochu času a nemám právě nejlepší zbraně v kovárně, neprodleně to řeším. Zabere to nejvíce pár minut.

Ufokocka, který by mohl jít všem ostatním příkladem, má navíc ještě zvukové upozornění. Nikdy se do žádné akce neopozdí. Patří mu za to velké uznání a díky.

Z válek lze odejít se čtyřmi výsledky, z nichž jen u tří můžeme konstatovat, že je to se ctí:

Hráč může vyhrát v útoku i v obraně

Hráč může vyhrát v útoku a prohrát v obraně

Hráč může prohrát v útoku i v obraně

Ve všech těchto případech obstál se ctí.

Hráč si neodehrál svůj útok a je úplně šuma fuk, jestli vyhrál nebo prohrál v obraně.

Tento hráč neobstál se ctí, je nekolegiální a ostatní spolubojovníky nechal zbaběle ve štychu.


Nikdo po hráčích nechce, aby byli permanentně přilepeni očima na display telefonu. A určitě v běžném životě nastávají situace, kdy hráč nemůže k souboji okamžitě nastoupit, protože je v práci nebo mu v tom brání plnění rodinných povinností, nebo má třeba jinou zábavu či koníček. To není problém, to je pochopitelné a velmi snadno omluvitelné. Válka ale trvá 24 hodin. Během té doby si každý může chvilku času najít. Tím spíš, že zpravidla se nikdo od svého mobilního telefonu nevzdálí a bere si ho v mnohých případech i na záchod, aby mu něco neuteklo.


Buffalobills, skromný a oddaný kronikář
Littera scripta manet